رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یکی از مشکلات پیش پای تولیدات داخلی را قاچاق بی‌رویه کالا از خارج به داخل کشور به صورت غیرمجاز عنوان کرد و گفت: اگر تدابیر جدی در این زمینه صورت نگیرد، تعطیلی مجتمع‌های تولیدی و صنعتی را شاهد خواهیم بود.

خبرگزاری فارس: قاچاق کالا کمر تولید را شکسته است/ قاچاق کالا تعطیلی واحدهای تولیدی را رقم می‌زند

به گزارش تبریزمن، ارسلان فتحی‌پور صبح امروز در جمع تولیدکنندگان منطقه ارسباران، حمایت از تولید ملی و در کنار آن ارتقای کمی و کیفی محصولات و تولیدات داخلی را موجب رقابت‌پذیر ماندن آنها ذکر کرد و اظهار داشت: تحقق این امر در گرو همکاری و همدلی تمام دستگاه‌ها و قوای مختلف است.

وی گفت: اگر تدبیر و برنامه‌ریزی لازم در حوزه اقتصادی کشور با محوریت تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی صورت گیرد، قطعاً وابستگی به خارج از کشور کاهش خواهد یافت.

نماینده کلیبر، هوراند و خداآفرین در مجلس شورای اسلامی، یکی از مشکلات پیش پای تولیدات داخلی را قاچاق بی‌رویه کالا از خارج به داخل کشور به صورت غیرمجاز عنوان کرد و افزود: اگر تدابیر جدی برای جلوگیری از کالای قاچاق در کشور صورت نگیرد، قطعاً مجتمع‌های تولیدی و صنعتی که زمینه اشتغال هزاران نفر را در کشور فراهم کرده‌اند تعطیلی آنها را سبب می‌شود.

این مقام مسئول تأکید کرد: همچنان که مقام معظم رهبری مکررا به نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی تأکید داشته و دارند، وظیف همه ما این است با اتخاذ تدابیر لازم، زمینه را برای فراهم کردن منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی فراهم کنیم.

به نقل از خبرگزاری فارس،این نماینده مجلس، افزود: این امر با شعار و بخشنامه محقق نمی‌شود بلکه تحقق آن در قالب یک حرکت جهادی با بهره‌گیری از ایده‌ها و نظرات نخبگان علمی، اقتصادی و میدان دادن به فعالان این عرصه ممکن است.

وی تأکید کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یکی از برنامه‌های اولویت‌دار خود را عملیاتی کردن منویات معظم‌له قرار داده که امیدواریم با همکاری دولت و مجلس بتوانیم گام‌های اساسی و عملی دراین زمینه برداریم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :