به گزارش تبریزمن، طبق اخبار موجود در ارشیو برخی رسانه های مکتوب کشور سال ۱۳۷۳ تیم تراکتورسازی به فینال جام حذفی رسیده بود. حریف تیم تراکتورسازی در بازی پایانی تیم بهمن کرج سوگلی آن روزهای فدراسیون فوتبال و جناب آقای مصطفوی بود.

تراکتوربازی رفت در تبریز در ورزشگاه تختی در حضور ۳۰ هزار تماشاگر با گل حسین حسن دخت به سود تیم تراکتورسازی به اتمام می رسد. بازی برگشت در کرج با اشتباهات فاحش داوری همراه بود. تراکتورسازی در این بازی صاحب یک ضربه پشت ۱۸ قدم شد و این توپ را به گل تبدیل کرد اما در نهایت تعجب کمک داور این گل را آفساید گرفته و داور هم گل را رد کرد. در ادامه کاظم نور محمدی هافبک تراکتور در دقیقه ۲۰ از بازی اخراج شد تا بهمن در ۷۰ دقیقه با خیال راحت دو گل به تراکتورسازی زده و قهرمان جام حذفی ایران شود.


اشتباهات داوری در این بازی به حدی بود که ابتدا حتی شایعه شده بود که بازی تکرار خواهد شد. اما در نهایت برای دلجویی از تیم تراکتورسازی این تیم را به جام میلز هندوستان فرستادند که تراکتور با اقتدار و بدون گل خورده قهرمان این جام شد.بهمن نیز در همان مرحله اول باشگاه های آسیا مغلوب تیم الطلبه عراق شده و حذف شده و چند سال بعد این تیم به کلی از فوتبال ایران محو شد.


بازی فینال تراکتورسازی با بهمن از تلویزیون پخش نشد. اینترنت و فضای مجاری هم آن روزها وجود نداشت. تنها یک روزنامه ورزشی و دو هفته نامه به حوادث این بازی پرداختند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :