همان زمان فرانسوا اولاند مدعی شده بود که تمامی مقدمات برای حمله مشترک آمریکا، کشورهای اروپایی به مراکز حساس و حیاتی ایران فراهم شده بود.

به گزارش تبریزمن، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره نقش برجام و نگاه افراد مختلف به آن گفت: آنچه ما احساس می‌کنیم‌این است که گروهی درصددند تا با زمینه سازی بگویند که با موضوع برجام هیچ اتفاقی برای کشور به وجود نیامده و ثمره ای هم نداشته است.

به گزارش عصر ایران به نقل از ایرنا، علی جنتی روز گذشته در حاشیه آیین رونمایی از کتاب تحریر توحید نوشته سید حسن خمینی در مرکز همایش های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: گروهی درصدد هستند که با توجه به اینکه سال آخر دولت بوده و سال آینده نیز انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد از هم اکنون برای این امر برنامه ریزی کنند.

وی با بیان اینکه آنان دو هدف را به طور موازی دنبال می کنند، اظهار داشت: تلقی این امر به جامعه که در برجام هیچ اتفاقی نیفتاده و با اینکه آب سنگین اراک متوقف شده و سانتریفیوژهایمان کاهش یافته اما تحریم ها سرجای خود باقی مانده است؛ یک از اهداف آنان است.

وزیر ارشاد: می‌خواهند برجام که افتخار کشور است، کاری ضد‌ارزشی تلقی شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: این گروه نگاه نمی‌کنند که قبل از برجام کشور در چه موقعیتی قرار داشت به گونه‌ای که در آستانه جنگ بودیم.

وی ادامه داد: همان زمان فرانسوا اولاند رییس جمهوری کشور فرانسه مدعی شده بود که تمامی مقدمات برای حمله مشترک آمریکا، کشورهای اروپایی و برخی از کشورهای منطقه به مراکز حساس و حیاتی ایران فراهم شده بود.

جنتی خاطرنشان کرد: هدف اصلی این گروه آن است که می خواهند برجام را که افتخار بزرگ کشور به شمار می رود را به عنوان یک کار ضد‌ارزشی تلقی کنند.

وی افزود: این اقدامات دولت در حالی صورت می گیرد که برخی در تلاش هستند تا موفقیتی در این زمینه حاصل نشود؛ تا مدعی شوند دولت در این زمینه نیز کاری انجام نداده است. دولت یازدهم با تمامی امکانات خویش برای رونق اقتصادی کشور مد نظر رهبر انقلاب گام بر می دارد.

وی در ادامه با اشاره به برجام خاطرنشان کرد: این گروه باید به این نکته بیاندیشیند که قبل از برجام کجا بودیم و الان در چه موقعیتی هستیم؛ البته هیچ فردی ادعا ندارد که ۱۰۰ درصد برجام را به دست آورده ایم‌، هم اکنون دیگر تحریم های شکننده گذشته لغو شده است. یکی از دستاوردهای مهم برجام لغو ۶ تحریم شورای امنیت سازمان ملل بود که بسیار ارزشمند است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :