به گزارش تبریزمن، پس از برگزاری رقابت های جام ملت های آسیایی شطرنج به میزبانی شهر تبریز و حمایت های بی دریغ شهرداری تبریز، سیل انتقادات و ایرادات نسبت به برگزاری آبرومندانه و در شان ملت بزرگوار آذربایجان، از سوی برخی مسئولین ارشد ورزش استان و رسانه های وابسته سرازیر شد. انتقاداتی که برگزاری چنین مسابقات بین المللی را بی بهره و نتیجه و نیز پر هزینه می خواندند و  هر جا که مینشستند سخن از نارضایتیشان برای میزبانی این مسابقات میراندند، صحبت هایی که باعث دلسرد شدن میزبان از برگزاری دوباره مسابقات بین المللی در تبریز خبر میداد.

تا اینجای ماجرا حرف خاصی نبود ولی اوضاع وقتی خنده دار تر شد که آقایان در مصاحبه هایشان میزبانی شایسته جام ملت های شطرنج را بدون ذکر نامی از حامیان و برگزار کندگان اصلی به نام خود زده و در رزومه کاری خود قرار دادند و افتخار برگزاری اینچنین مسابقاتی را بدون هیچ تشکر خشک و خالی از میزبان واقعی تصاحب کردند.

 کشور ها و شهر های مختلف جهان با تلاش های شبانه روزی در پی میزبانی رقابت های مختلف بین المللی در هر رشته ورزشی و یا موضوعات مختلف می باشند تا فرهنگ و تاریخ خود را به جهانیان معرفی کرده و نام خود را بر سر زبان ها بیاندازند. شهرداری تبریز نیز با بهره گیری عالی از فرصت به وجود آمده و در حالی که فدراسیون شطرنج کشور و نیز متولیان ورزش استان در خواب بودند، میزبانی رقابت های جام ملت های آسیایی شطرنج را دریافت نموده و به بهترین شکل ممکن مسابقات را برگزار کرده و به پایان رساند.

موضوع وقتی جالب تر میشود که در پایتخت این مملکت کسی پیدا نمیشود که از بزرگترین مسابقات بین المللی رشته شنا در ایران حمایت کند و میرود که این میزبانی که در طول تاریخ چهل سال گذشته ورزش شنای ایاران بی سابقه بوده از کشورمان گرفته شود.اینجاست که باید به مسئولین ورزش استاد بخاطر انتقاداتشان از حمایت های نهادهای مختلف از برگزاری مسابقات بین المللی در تبریزباید تعجب کرد.

البته باید حق را به آقایان داد چون همیشه دوست دارند تمام مسئولیت های برگزاری مسابقات را به دست بگیرند و اینگونه نشان دهند که ورزش استان تنها با حضور آنها فعال است و اجازه حضور افراد جدید را در این عرصه ها نخواهند داد.همانند تور بین المللی دوچرخه سواری ایران! ( آذربایجان سابق ) که با بررسی لیست روسای کمیته های برگزاری مسابقات میتوان به این نکته رسید که شاید تنها نفراتی که نامی از انها را به وفور میتوان در بین نام مسئولین برگزاری این مسابقه دید از رشته دوچرخه سواری می باشد، انگار مسابقات همگانی در حال برگزاریست که همه و همه حضور دارند الا پیشکسوتان و نام اوران و صاحبان واقعی این رشته، که این خود بزرگترین درد ورزش این استان است.

مسابقاتی که حتی به قیمت فروش کلیه مسئولان هم برگزار می‌شود

محسن سمیع زاده، دبیر فدراسیون شنا با اعلام اینکه حاضر است برای میزبانی مسابقات واترپولو، کلیه خود را نیز بفروشد، گفت: میزبانی مسابقات جهانی توسعه واترپلو یک رویداد ملی است؛ بنابراین، می‌توانیم با برگزاری مناسب این رویداد، فرهنگ غنی خود را به کشورهای ‌جهان نشان دهیم.

واترپولو نیز رشته ی پرطرفداری برای مردم کشور ایران نبوده و چندان هم مدال آورد نمی باشد، با این حال گفته های دبیر فدراسیون شنا نشان از اعتبار و ضرورت میزبانی رقابت های بین المللی دارد. با این حال مسئولان ورزش آذربایجان در زمان عمل و برنامه ریزی خود را کنار کشیده و پس از کسب موفقیت و اعتبار، خود را از بانیان اصلی برگزاری و میزبانی مسابقات می دانند!


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :