نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه قرآن مختص ماه رمضان نیست و ما هم مسلمان فصلی نیستیم، گفت: قرآن باید در تمام زندگی و مسائل فرهنگی و اجتماعی و شئون زندگی بشر حاکم باشد.

به گزارش تبریزمن، آیت الله محسن مجتهد شبستری روز سه شنبه در دیدار با برگزار کنندگان مسابقات قرآن استان آذربایجان شرقی، اظهار کرد: برخی نگاه ها به قرآن و توجه بیشتر به آن را مربوط به ماه مبارک رمضان می دانند در حالی که توجه به قرآن باید در تمام فصول سال باشد و مسابقات قرآن عطر قرآن را در جامعه منتشر می کند.

وی افزود: قرآن نور و شفاست و موجب نورانیت قلوب می شود بر این اساس باید فعالیت های قرآنی به طول سال معطوف شود.

آیت الله مجتهد شبستری گفت: برای پیاده شدن برنامه های عملی قرآن در جامعه برگزاری مسابقات قرآن بهترین مقدمه و بستر است تا موجب تشویق قاریان، حافظان، معارفان و انیسان قرآن باشد.

وی با بیان اینکه ملت ایران تنها اهل عزاداری بر مصائب اهل بیت(ع) نیست، اظهار کرد: مردم ایران اهل عمل به قرآن نیز هستند و برای تحقق بیشتر این امر باید قرآن برنامه اصلی در مدارس و دانشگاه های کشور باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار کرد: افزایش تعداد قاریان و حافظان قرآن در جامعه از ویژگی های جامعه قرآنی است بر این اساس تبریز به عنوان شهر اولین ها و آذربایجان شرقی در عرصه قرآن و مسائل دینی و مذهبی و ولایت مدار بودن هم همین ویژگی را دارد.

آیت الله مجتهد شبستری بیان کرد: استانی که معروف به غیرت دینی و مذهبی است آثار این ویژگی اهتمام به قرآن و پیاده کردن احکام در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه شهدای حرم با عمل به محتوای قرآن عمل ایثارگری و جهاد کردند، تاکید کرد: حداقل ما هم در راه قرآن تلاش کنیم و خانه های خود را با تلاوت این کتاب آسمانی نورانی سازیم.

آیت الله مجتهد شبستری خاطر نشان کرد: تربیت جوانان اهل قرآن مجید باقیات الصالحات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: پارسال در مسابقات استانی از یکهزار و ۵۰۰ نفر ۳۰۷ نفر به مرحله استانی راه یافته بودند که در نهایت ۳۰ نفر به مرحله کشوری اعزام شدند.

حجت الاسلام علی مصائبی اظهار کرد: امسال نیز در سی و نهمین دوره این مسابقات بیش از ۲هزار شرکت کننده در سطح استان داشتیم که ۴۳۲ نفر به مرحله استانی راه یافتند که از سوم شهریور ماه به مدت ۳ روز در تبریز رقابت خواهند کرد.

وی افزود: اختتامیه این مسابقات هفتم شهریور خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :