فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: به نسبت سال‌های گذشته رشد علمی در نیروی انتظامی و فعال شدن علوم دانش‌بنیان قابل توجه بوده و در آذربایجان‌شرقی نیز قرارگاه جهادی با همین هدف تشکیل شده است.

به گزارش تبریزمن، سردار محسن حسن‌خانی صبح امروز در نشست تبیین رویکرد علمی و دانشی نیروی انتظامی که با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در تبریز برگزار شد، اظهار داشت: در هفته نیروی انتظامی یک روز به نام تعامل با دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده که براساس این شعار اقتدار همراه با علم گرایی و توجه به دانش روز و همراه کردن مردم در ایجاد امنیت را به صورت علم محور دنبال می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: قرارگاه جهادی نیروی انتظامی در آذربایجان‌شرقی تشکیل شد

وی ادامه داد: بخش بزرگی از اقتدار کشورمان از ابعاد علمی و پیشرفت علمی کشور حاصل شده و نقش نیروی انتظامی نیز در این میان مهم است.

حسن‌خانی تاکید کرد: به نسبت سال‌های گذشته رشد علمی در نیروی انتظامی و فعال شدن علوم دانش بنیان قابل توجه بوده و در آذربایجان‌شرقی نیز قرارگاه جهادی با همین هدف تشکیل شده است.

حسن‌خانی تاکید کرد: پیچیدگی جرائم و دانش عمومی در جامعه، نیروی انتظامی با سواد و با دانش را طلب می‌کند و ما نیز در این مسیر حرکت می‌کنیم.

محمد امین‌فر، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست، خدمات علمی در نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی را برجسته‌تر از گذشته دانست و گفت: در سال‌های اخیر رشد دانش در نیروی انتظامی استان قابل توجه بوده است.

وی یادآور شد: در نیروی انتظامی ارائه خدمات دانشی متناسب با مهارت این نیرو صورت می‌گیرد و اهداف مهارتی دنبال می‌شود و دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در کنار نیروی انتظامی برای تحقق این هدف است.

سرهنگ مجید ردکا، معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست گفت: ۱۴ رشته تحصیلی در مرکز علمی کاربردی این نیرو تدریس می‌شود و ۱۰۰ هزار نفر نیز فارغ التحصیل مقاطع کاردانی و کارشناسی هستند.

وی ادامه داد: رشته‌های تحصیلی متناسب با مهارت‌های لازم صورت می‌گیرد و آموزش‌های تخصصی و ضمن خدمت نیز به همکاران صورت می‌گیرد.

ردکا افزود: دوره‌های استانداردسازی رفتار، دوره‌های آموزش مجازی و دوره‌های لازم دیگر نیز ارائه می‌شود.

در پایان این نشست از نیروهای فعال نیروی انتظامی استان در زمینه علمی و دانشی تجلیل شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :