به گزارش تبریزمن، رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی گفت: رسانه‌ها، به ویژه‌رسانه‌های دیداری و شنیداری در هر کشور مهم‌ترین عامل تقویت و تحول فرهنگ هستند.

میرهادی قره‌سید رومیانی صبح امروز در دیدار با سیدمحسن لطیفی مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: دشمن با تمام توان خود وارد جنگ نرم شده بنابراین ضروری است صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها در مقابل این توطئه‌ها برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی کرده و فرهنگ ناب ایرانی اسلامی را در کشور تقویت و معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: نقش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی جوامع بشری و تحولات فرهنگی بسیار مهم است و باید در ترویج فرهنگ اصیل کشورمان، بهترین برنامه‌ها را به خانواده‌های ایرانی تولید و پخش کنیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، صدا و سیما را مرکز هدایت کشور خواند و افزود: همه دستگاه‌ها باید در حد توان به این دستگاه عظیم که به شایستگی به انقلاب و مردم در حفظ و نگهداشت ارزش‌های انقلاب خدمت می‌کند، یاری کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی نیز با تاکید بر جایگاه و نقش مؤثر نمایندگان در پیشرفت و توسعه کشور، نگاه دقیق و کارشناسانه منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی در حل مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه را راهگشا دانست.

سیدمحسن لطیفی گفت: برنامه‌ریزی بیشتر شبکه‌های استانی برای برنامه‌سازی با موضوع سرمایه‌های فرهنگی، زبان، آداب و رسوم هر استان است و نوع پرداخت رسانه‌ها به این موضوعات در تحقق شعار سال بسیار مهم و تعیین کننده است.

نقش رسانه در مقابله با رسانه‌های بیگانه در جنگ نرم، ضرورت تکمیل پوشش دریافت شبکه‌های صدا و سیما در مناطق مختلف استان، لزوم تولید برنامه‌های شاد و امیدآفرین در رسانه‌ استانی و تولید برنامه‌هایی برای معرفی سبک زندگی اسلامی و ایرانی از دیگر موضوعاتی بود که میرهادی قره‌سید و سیدمحسن لطیفی در این دیدار مطرح کردند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :