هجدهمین جشنواره قصه گویی مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی با معرفی قصه گویان برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش تبریزمن، سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان روز پنجشنبه در این آیین گفت: قصه گویی به عنوان یکی از محوری ترین و اصلی ترین فعالیت های کانون نقش مهمی در معرفی جایگاه کانون و نقش آن در تربیت آینده سازان میهن اسلامی دارد.

هادی یوسف زاده با تاکید بر اهمیت قصه گویی در انتقال مفاهیم تربیتی و دینی از مربیان کانون خواست با بهره مندی از کارکرد قصه گویی، در تبیین این مفاهیم برای کودکان و نوجوانان بیش از پیش تلاش کنند.

وی با اشاره به استقبال گسترده مخاطبان از این جشنواره در سال جاری افزود: در نیمه دوم شهریور ماه و همزمان با سراسر کشور تمامی مراکز کانون در استان با برگزاری جشن های قصه گویی میزبان علاقه مندان و مخاطبان این فعالیت فرهنگی بودند و پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها در فضای صمیمی کانون برای کودکان و نوجوانان قصه گویی کردند.

در این مراسم قصه گویان برتر استان در دو بخش مربیان و قصه گویان آزاد معرفی و نفرات برتر به هجدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی راه یافتند.

بر همین اساس حکیمه خجسته از اهر، آمنه صفری از مجتمع کانون تبریز، ژیلا عاقل شبگاهی از شبستر، فاطمه محمودی از میانه، معصومه کمالی از هادیشهر و مهناز مهدی اکبریلر از شبستر به عنوان نفرات برگزیده در بخش مربیان معرفی شدند.

در بخش قصه گویان آزاد نیز هیات داوران یعقوب محجوب اهری از اهر، لیلا طهماسبی از میانه و سیمین محمد علی پور از تبریز را به عنوان نفرات برتر در این بخش معرفی و شایسته حضور در جشنواره بین المللی قصه گویی دانستند.

گفتنی است کانون استان با اعلام فراخوانی به ادارات و سازمان ها در خصوص معرفی مروجان قصه گویی، از حسن زاهدی حق و ابراهیم آرباطان از تبریز و خلیل قربانی از شبستر مورد تقدیر قرار گرفتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :