مدیر کل راه آهن آذربایجان گفت: سیر قطار تبریز- وان همچنان متوقف است و تصمیمی در خصوص راه اندازی مجدد این قطار گرفته نشده است.

به گزارش تبریزمن، میر حسن موسوی با اشاره به اینکه در پی انفجارهای صورت گرفته در مسیر قطار تهران – آنکارا در مرداد ماه امسال حرکت این قطار و قطار تبریز- وان متوقف شده است، گفت: برای راه اندازی مجدد قطارها در این مسیر منتظر اعلام نظر رسمی مقامات ترکیه هستیم.

اظهارت مدیرکل راه آهن آذربایجان مبنی بر از سرگرفته نشدن حرکت قطارهای تبریز- وان در حالی صورت می گیرد که برخی از پایگاه های خبری محلی در روزهای اخیر به نقل از شرکت قطارهای مسافری رجا از راه اندازی قطارهای تهران- آنکارا و تبریز- وان خبر داده بودند.

هشتم و نهم مرداد ماه امسال ، قطار مسافری آنکارا به تهران بین دو ایستگاه ‘سوورن’ و ‘گنچ’ همچنین قطاری که برای بازگرداندن مسافران از ‘ترهان’ راهی مسیر آنکارا شده بود، مورد حمله تروریستی قرار گرفت.

رسانه های داخلی ترکیه در خبرهای خود حزب کارگران کردستان ترکیه ( پ ک ک) را در مورد این انفجارها مقصر دانستند.
شرکت حمل و نقل ریلی رجا در راستای توسعه حمل و نقل ریلی، قطار تبریز – وان را با همکاری راه آهن ترکیه در سال ۱۳۸۰ راه اندازی کرد.

پیش از انفجار یاد شده، خط راه آهن تبریز- وان و قطارهای این مسیر از جمله محورهای ریلی پرتردد میان ایران و ترکیه به ویژه در فصول گرم سال و اوج گردشگرپذیری محسوب می شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :