رئیس جمهوری هفته گذشته در بیست و ششمین سفر استانی عازم سمنان شدو همزمان معاونان رئیس جمهوری، وزیران و معاونان آنها با سفر به ۷۲ شهر و روستا در راستای خدمت به مردم، دولت تدبیر و امید را همراهی کردند.

به گزارش تبریزمن، در سفر حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و کاروان تدبیر و امید به استان سمنان چندین پروژه مهم عمرانی،صنعتی وخدماتی بهره برداری یا عملیات اجرایی آن ها آغاز شد.

این پروژه ها مربوط به وزارتخانه های صنعت،معدن و تجارت ، ورزش و جونان، نیرو، بهداشت، درمان وآموزش پزشکی،راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات بود .

افتتاح واحد تولید ورق گالوانیزه و رنگی در شهرستان سمنان، افتتاح شرکت پالایش نفت و گاز پیروزی در شهرستان شاهرود، افتتاح شرکت مس عباس آباد در شهرستان میامی و افتتاح کارخانه تولید نمک خوراکی در شهرستان گرمسار طرح های افتتاحی در حوزه وزارت صنعت، معدن وتجارت در استان سمنان بود.

آغاز عملیات اجرایی توسعه شرکت مس کابات عباس آباد در شهرستان میامی، آغاز عملیات اجرایی کارخانه بسته بندی مواد غذایی سمنان و کارخانه تولید مینی بوس و احداث منطقه ویژه اقتصادی سمنان نیز از جمله طرح هایی بود که در سمنان عملیات اجرایی آن ها در حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

افتتاح استادیوم ۱۵هزار نفری ولایت شهرستان سمنان در حوزه وزارت ورزش و جوانان نیز به طور همزمان با حضور رئیس جمهوری انجام شد.

افتتاح طرح پست ۲۳۰٫۶۳ کیلوولت شهید بسطامی شاهرود، آغاز آبگیری سد مجن،افتتاح تاسیسات وابسته شاهرود و افتتاح شبکه آبیاری و زه کشی دامغان نیز از طرح های زیربط در حوزه وزارت نیرو بود که به صورت ویدئو کنفرانس توسط دکتر روحانی افتتاح شد.

همچنین در این حوزه عملیات اجرایی طرح احداث نیروگاه ۱۰مگابایتی خورشیدی دامغان آغاز شد.

افتتاح بیمارستان آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲۰ تختخوابی بهار شاهرود در حوزه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و افتتاح طرح ساماندهی ورودی میدان غربی سرخه،افتتاح اصلاح و بهسازی محور گرمسار – چنداب، افتتاح ۲۴۷واحد مسکن مهر و مجتمع خدماتی و رفاهی بین راهی میامی در حوزه وزارت راه و شهرسازی نیز از دیگر طرح های افتتاحی گزارش شد.

آغاز عملیات اجرایی طرح احداث باند دوم محور دامغان – معلمان و باند دوم محورسرخه – سمنان نیز در حوزه وزارت راه و شهرسازی نیز هفته گذشته با حضور رئیس جمهوری آغاز شد.

اما دیدار با علما، ایثارگران و نخبگان استان سمنان از جمله ویژه برنامه های رئیس جمهوری بود و دکتر روحانی در سخنانی در این جمع گفت: آثار انتخابات باعظمت ریاست جمهوری سال ۹۲ کار بزرگی بود که سایه شوم جنگ را از سر ما کنار زد و توانسته ایم در برابر همه چیزهایی که دشمنان بر علیه ما تصویب کرده اند از نظر حقوقی و سیاسی پیروز شویم.

وی افزود: روزی سازمان ملل، شورای امنیت و آژانس بین المللی انرژی اتمی به جنگ ما آمده و ما را محکوم کردند و قطعنامه علیه ما تصویب کردند و ما را تا مرز ماده ۴۲ یعنی جنگ پیش بردند.

وی بیان داشت: ایران تا مرز خطر و جنگ پیش رفت ولی ملت ما کار بزرگی انجام داد و در حالی که شاید برخی از مردم، عظمت انتخابات ۹۲ و همه ابعاد آن در ذهنشان نباشد باید گفت آثار این کار، کار بزرگی بود که سایه شوم جنگ را از سر ما کنار زد و توانستیم در برابر همه چیزهایی که دشمنان پیشتر بر علیه ما تصویب کرده بودند از نظر حقوقی و سیاسی پیروز شویم.

وی افزود: برجام با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حمایت مردم بود و انسجام و اتحاد مردم با آن حفظ شد و امروز به جایی رسیده ایم که اولین قدم های پیروزی را برداشته و قطعنامه ها را لغو کرده ایم.

در سفر دکتر روحانی به سمنان وزیران و نمایندگان ویژه رئیس جمهوری نیز به منظور افتتاح طرح های مختلف و رسیدگی به مسایل و مشکلات به عنوان مسئول کشوری به شهرستان های استان سفر کردند.

دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان شاهرود سفر کرد و علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در شهرستان مهدیشهر حضور یافت.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات به دامغان سفر کرد و حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای مذهبی به شهرستان آرادان سفر داشت.

حجت الاسلام مجید انصاری معاون امور مجلس رئیس جمهوری در شهرستان سرخه و شهیندخت مولاوردی نیز به شهرستان گرمسار سفر کردند.

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به گرمسار سفر کرد و سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز به میامی رفت.

همزمان با سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به سمنان معاون اول رئیس جمهوری نیز عازم کرمانشاه شد تا ضمن بازدید از روند اجرای راه آهن غرب کشور به بررسی وضعیت مردم بپردازد و در آیین های بهره برداری طرح های عمرانی اقتصادی شرکت کند.

اسحاق جهانگیری در سفر به قصرشیرین در آیین بهره برداری از سد تنگه حمام (شهدای گمنام) شرکت کرد و در سخنانی گفت: در بخش آب آشامیدنی طرح های مهمی ازسوی وزارت نیرو در دست اقدام است که با تکمیل آنها تحول شگرف در کشور ایجاد خواهد شد.

جهانگیری با اشاره به شعار امسال (اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل) افزود: سال ۹۵ برای دولت جمهوری اسلامی ایران، سال فعالیت های مضاعف است تا بتوانیم با دسترسی به اهداف مورد نظر توطئه دشمنان در بخش های مختلف را خنثی کنیم.

معاون اول رئیس جمهوری در این سفر عنوان کرد : در صددیم که علاوه بر بودجه، هشت میلیارد دلار برای ایجاد زیرساخت های توسعه در استان های ایلام، کرمانشاه و کردستان هزینه شود تا این استان ها از بن بست خارج شوند.

هفته گذشته معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران سفری به اهواز داشت ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور شرکت در مراسم افتتاح ۱۲ پروژه بخش بهداشتی، درمانی و حوزه سلامت گلستان وارد این استان شد و در ادامه سفر خود به گنبدکاووس رفت و فاز دوم بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) شهرستان کلاله در شرق گلستان با ظرفیت ۹۰ تخت بیمارستانی به بهره برداری رسید.

معاون حقوقی رئیس جمهوری به یزد سفر کرد ، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان به ارومیه ، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به کیش و معاون حقوقی، امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم به زاهدان سفر داشت.

خرم آباد مقصد معاون سیاسی وزیر کشور در هفته گذشته بود و معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی نیز سفری به کرج داشت .

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در سفر به ساری ،وزیر نیرو در سفر به قصر شیرین و کرمانشاه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور و همچنین معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز به بندرعباس سفر داشتند.

مشهد ، کرمانشاه ، تبریز ، آبادان و بوشهر نیز مقصد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی ،وزیر صنعت، معدن و تجارت ، معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزیر ورزش و جوانان، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر شورای عالی فضای مجازی بود.

در هفته گذشته معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سفری به اصفهان داشت ، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع وآبخیزداری هم به یاسوج سفر کرد.

شیراز ، رشت ، تبریز ، بوشهر و سنندج ، اردبیل و انزلی نیز هفته گذشته مقصد معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران ، معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزیر ورزش وجوانان، معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور ، معاون آب و آبفا وزارت نیرو ،معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زارعت و معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران بود.

همچنین هفته گذشته معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آبادان ، معاون وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی در سفر به اهواز، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به شیراز، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به قشم ، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مشهد، معاون مسکن و ساختمان وزارت مسکن و شهرسازی به ایلام و معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی هم سفری به شهرکرد داشت .

هفته گذشته در ادامه سفرهای استانی وزیر بهداشت ، درمان و علوم پزشکی به استانها دکتر هاشمی به همراه تیم همراه خود، به قم سفر کرد و در اقدامی خیرخواهانه چشم ۱۲ بیمار بی بضاعت را تحت عمل جراحی قرار داد .


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :