بعد از گذشت سالیان متمادی قطعه نخست بزرگراه اهر – تبریز که معروف به جاده مرگ آذربایجان شرقی است، به طول ۲۰ کیلومتر مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، شامگاه چهارشنبه فاز نخست بزرگراه اهر – تبریز به طول ۲۰ کیلومتر بعد از مدت ها چشم انتظاری مردم و مسئولان، بالاخره به بهره برداری رسید.

فرماندار شهرستان اهر در مراسم بهره برداری از این بزرگراه، به اعتبارات ویژه رئیس جمهور برای این بزرگراه اشاره کرد و گفت: پس از تزریق اعتبار هم اکنون سه پیمانکار مشغول ساخت جاده اهر – تبریز هستند که نیاز است هرچه زودتر فازهای بعدی این بزرگراه به بهره برداری برسد.

سید محمد عابدی از اتمام بزرگراه اهر – تبریز تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: امسال جاده مرگ از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردار بوده است.

لازم به ذکر است که فاز اول جاده اهر – تبریز از سمت اهر تا گویجه بئل زیر بار ترافیکی رفته ولی نقایض فنی از جمله خط کشی، برطرف کردن نقاط حادثه خیز و گارد ریل همچنان وجود دارد و این کمبودها بیشتر به دلیل آب و هوای نامساعد منطقه است و به نظر می رسد با بهبود شرایط جوی نواقص این بزرگراه تکمیل می شود.

گفتنی است، جاده اهر – تبریز از سال ۱۳۸۷ کلنگ زنی شده و همه ساله در این جاده وحشت نزدیک به ۲۰۰ نفر بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :