مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: واژگونی تراکتور در روستای «حوری» عجبشیر دو مصدوم داشت که یکی از مصدومان دچار قطعی هر دو پاشده بود.

به گزارش تبریزمن، واژگونی تراکتور در روستای حوری عجبشیر در ساعت ۱۰:۵۰ منجر به قطع پای جوان ۲۸ ساله شد.

وی افزود: به دنبال واژگونی تراکتور و اعزام پایگاه عجبشیر به محل حادثه، دو مصدوم حادثه به بیمارستان عجبشیر انتقال داده شدند و یکی از مصدومان که دچار قطعی هر دو پا شده بود با انجام اقدامات پیش بیمارستانی و کنترل خونریزی انتقال داده شد.

خبرگزاری فارس: قطعی هر دو پای راننده تراکتور/ نجات کودک 16 ماهه از مرگ

حسینقلی‌زاده گفت: کنترل خونریزی در اندام قطع شده اولین اقدام و همچنین مرطوب نگه داشتن اندام قطع شده موجب بهبود وضیعت بیمار و موفقیت امکان پیوند اندام را به دنبال دارد.

کودک ۱۶ ماهه از مرگ نجات یافت

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: در موردی دیگر با اقدامات تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شرفخانه، پسربچه ۱۶ ماهه که بدنبال افتادن داخل حوض آب دچار غرق شدگی شده بود، از مرگ نجات یافت.

وی افزود: با اعلام مورد غرق شدگی پسربچه ۱۶ ماهه به داخل حوض آب در شرفخانه در ساعت ۱۷:۴۰ و اعزام تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شرفخانه به محل حادثه، کودک از مرگ حتمی نجات یافت.

حسینقلی‌زاده گفت: اپراتورهای شهرستان شبستر با دریافت این حادثه و اعزام پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ شرفخانه، کودک دچار غرق شدگی را احیا کرده و با اقدامات پیش بیمارستانی تحویل بیمارستان شبستر دادند.

به نقل از خبرگزاری فارس، وی افزود: کودکان و نوزادان به کمبود هوا و اکسیژن بسیار حساسند و حتما باید مراقب بود که دچار حالت خفگی نشوند، این حالت امکان بروز ضایعات مغزی را به دنبال دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :