معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تامین هزینه های طرح تعویض چمن ورزشگاه ۷۰ هزار نفری یادگار امام (ره)، قول مساعد داد استانداری با همکاری اداره کل ورزش و جوانان تمامی تلاش خود را برای اتمام این طرح در موعد مقرر انجام خواهد داد.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری خیابانی در بازدید از نحوه اجرای طرح تعویض چمن ورزشگاه یادگار امام (ره)، با بیان اینکه این ورزشگاه به عنوان ورزشگاه ملی ایران به شمار می رود، اظهار کرد: بر این اساس باید بازسازی و تعویض چمن آن نیز بر اساس آخرین معیارها و شاخص های جهانی به انجام برسد که اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در این زمینه وارد عمل شده و بلافاصله پس از اتمام لیگ برتر فصل گذشته عملیات اجرایی طرح مزبور را شروع کرده است.

وی افزود: طرح فوق یکی از مصوبات مهم سفر هیات دولت به استان است که اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال برای آن در نظر گرفته شد تا بازسازی چمن ورزشگاه بر اساس آخرین معیارهای بین المللی و فناوری های روز جهان اجرایی شود که خوشبختانه از حدود دو ماه قبل اجرای این طرح آغاز و تاکنون نیز با برنامه ریزی مدون پیش رفته است.

شبستری خیابانی با تاکید بر اینکه استانداری آذربایجان شرقی با جدیت تمام پیگیر موضوع بوده و همت خود را به کار بسته تا در موعد مقرر این طرح به بهره برداری برسد، گفت: در این رابطه برای تامین اعتبارات لازم از طریق وزارت ورزش و جوانان و همچنین اعتبارات استانی اقدام می شود تا پروژه دچار وقفه نشده و در زمان بندی اعلام شده برای تیم های لیگ برتری تبریز و همچنین علاقمندان به فوتبال بازگشائی شود.

وی، ترمیم چمن فرسوده ورزشگاه یادگار امام (ره) و تسریع در اجرای طرح تعویض چمن را از مطالبات به حق مردم ورزش دوست و تیم های لیگ برتری استان دانست و یادآور شد: مدیریت استان نیز بر همین اساس با جدیت تمام پیگیر موضوع است و تمامی تلاش و کوشش خود را انجام می دهد تا این ورزشگاه با شکل جدید و آبرومندانه از هواداران تیم های استان و تیم های مختلف داخلی و خارجی پذیرایی کند.

شبستری خیابانی ادامه داد: طرحی که امروز در ورزشگاه یادگار امام (ره) به مورد اجرا گذاشته می شود در سطح ایران بی همتاست و با اتمام آن سال های سال این ورزشگاه می تواند به فوتبال کشور و آذربایجان خدمات دهد و به واقع این طرح یادگاری جاودانه برای ورزشگاه یادگار امام (ره) است.

وی یادآور شد: از آنجائی که طرح تعویض چمن استادیوم یادگار امام (ره) جزو وعده های ریاست جمهوری به مردم آذربایجان است باید تلاش کنیم در زمان بندی اعلام شده به بهره برداری برسد.

به گزارش ایرنا، نماینده شرکت توسعه، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی کشور در آذربایجان شرقی نیز در این بازدید با ارایه گزارشی از نحوه پیشرفت کار، گفت: تمامی مراحل اجرایی طرح تعویض چمن ورزشگاه یادگار امام(ره) طبق برنامه از پیش تعیین شده پیش رفته و هیچ وقفه ای در اجرا به وجود نیامده است.

شاهین درستکار با اشاره به اینکه لازمه تعویض چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز، اجرای سیستم گرمایش از کف به دلیل شرایط آب و هوائی این منطقه بود، اظهار کرد: بر این اساس با اختصاص ۲۰ میلیارد ریال طرح مزبور با مشارکت یک شرکت آلمانی آغاز و قرار است چمن ورزشگاه به وسعت هشت هزار مترمربع با نظارت همین شرکت از ترکیه وارد شود.

وی افزود: برای نخستین بار در کشور مدیریت آب در این مجموعه با تعبیه مخزن ویژه انجام می شود، به طوری که آب مورد نیاز برای آبیاری چمن، پس از استفاده در سطح چمن ورزشگاه، جمع آوری و ضمن تصفیه، دوباره در چمن و یا سایر مکان ها استفاده خواهد شد که این موضوع تاثیر بسزائی در صرفه جوئی از آب دارد.

درستکار اضافه کرد: کارها طبق روال پیش بینی شده دنبال می شود و اگر مشکلات مالی در خصوص واردات چمن رول از ترکیه برطرف شود، تا نیمه دوم شهریور ماه امسال چمن آماده برگزاری مسابقات خواهد شد.

وی، نوع چمن خریداری شده از ترکیه برای این ورزشگاه را بهترین نوع در جهان عنوان کرد که نمونه آن برای استادیوم بایرن مونیخ آلمان خریداری و پهن شده است.

درستکار اظهار کرد: طرح تعویض چمن استادیوم یادگار امام (ره) تبریز هم اکنون در مرحله تعبیه سیستم های آبیاری هوشمند با نصب تعداد ۲۴ فواره است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :