نماینده مردم سراب در مجلس گفت: سیب‌زمینی برای کشاورز کیلویی حدود ۷۰۰ تومان هزینه برمی‌دارد در حالیکه اکنون قیمت این محصول در بازار کمتر از ۵۰۰ تومان است.

به گزارش تبریزمن، یوسف داودی صبح امروز در حاشیه بازدید از مزارع سیب‌زمینی شهرستان سراب، با اشاره به اقتصاد تک محصولی منطقه اظهار داشت: سالانه حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزارتن سیب زمینی در سراب تولید می‌شود که متاسفانه نبود صنایع تبدیلی و بازار مصرف خارجی و نیز خرید ناعادلانه محصول از طرف جهادکشاورزی باعث ضرر و زیان به تولیدکنندگان شده است.

وی افزود: باید توجه به صادرات و سرمایه‌گذاری برای تبدیل سیب زمینی خام به محصولات جانبی مدنظر مسئولان و برنامه‌ریزان قرار گیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس خاطرنشان کرد: خوشبختانه اخیرا با مشارکت تعاون روستایی و سرمایه‌گذار بخش خصوصی مجتمع صنعتی ایجاد صنایع تبدیلی سیب‌زمینی در رازلیق سراب در حال احداث و تجهیز بوده و سالانه در فاز اول حدود ۴۰ هزار تن سیب‌زمینی به فرآورده‌های  جانبی تبدیل خواهد شد.

نماینده سراب یادآور شد: سیب‌زمینی کیلویی برای کشاورز بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومان هزینه بر می‌دارد در حالی که اکنون قیمت این محصول در بازار بین کمتر از ۵۰۰ تومان است که موجب ضرردهی می‌شود و لازم است جهادکشاورزی برنامه مدونی را در این زمینه انجام دهد.

نماینده مردم سراب در مجلس گفت: متاسفانه کشاورزان سرابی که عمده محصول تولیدی شان سیب‌زمینی است با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :