قیمت طلا در جریان معاملات امروز بازارهای جهانی ۴ دلار افزایش یافت و به ۱۱۶۴ دلار در هر اونس رسید.

به گزارش تبریزمن، در حالی که نشانه هایی از پیشرفت در تلاش های یونان برای دریافت یک کمک مالی جدید مشاهده می شود، ارزش یورو افزایش یافته و همزمان قیمت طلا با فاصله گرفتن از پایین ترین رقم ۴ ماه اخیر، شاهد رشد بوده است.

اما تقاضای فیزیکی ضعیف از سوی چین و هند مانع از رشد قابل توجه قیمت ها شده و طلا در هند همچنان قیمتی پایین تر شاخص جهانی دارد.

جیمز استیل، تحلیلگر اچ اس بی سی در این باره گفت: «از نظر ما طلا احتمالا در کوتاه مدت ضعیف باقی بماند، حداقل تا زمانی که خریداران فیزیکی مجددا در بازار حضور پیدا کنند.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۴ دلار افزایش به ۱۱۶۳ دلار رسید. قیمت ها پس از رسیدن به رقم ۱۱۴۶ دلار و ۷۵ سنت در روز چهارشنبه که پایین ترین رقم از ۱۸ مارس تاکنون بود، همچنان در این هفته با کاهش همراه بوده اند.

دولت یونان دیروز یک بسته از پیشنهادات اصلاحی را به طلبکارانش در حوزه یورو ارسال کرد تا برای جلوگیری از ورشکستگی بتواند کمک مالی جدید از آنان دریافت کند. یونان همچنین انجام اقدامات فوری را روز جمعه به رای پارلمان خواهد گذاشت.

ارزش یورو در برابر دلار امروز افزایش یافت و موجب شد قیمت کالاهای ارزش گذاری شده به دلار برای دارندگان سایر ارزها ارزان تر شود.

اما بعید است قیمت ها افزایش یابد، مگر اینکه تقاضا تقویت شود. میزان تقاضا در هفته جاری به دلیل وضعیت آشفته بورس چین و به تاخیر افتادن خرید از سوی خریداران هندی، ضعیف بوده است.

دیگر عامل تقویت ارزش طلا، گزارش صندوق بین المللی پول بود که پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهانی در سال جاری را از ۳٫۵ درصد به ۳٫۳ درصد کاهش داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :