رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: با آغاز فعالیت میدان بهمن از روز شنبه احتمالا قیمت مرغ کاهش خواهد یافت.

به گزارش تبریزمن، محمد یوسفی با اشاره به قیمت مرغ در بازار، اظهار داشت: شب گذشته مرغ زنده ۳ هزار و ۸۰۰ تومان و ۱۵ روز گذشته نیز ۴ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسید.

وی ادامه داد: بالاترین قیمت مرغ ۶ هزار و ۲۵۰ تومان تا ۶ هزار و ۳۰۰ تومان و قیمت آن نیز در میدان بهمن ۶ هزار و ۱۰۰ تومان بوده است.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به توزیع مرغ منجمد با دو نرخ به بازار، تصریح کرد: مرغ‌هایی که کمتر از ۳ ماه تاریخ مصرف دارند به قیمت ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ‌هایی که تاریخی بیشتر از ۳ ماه دارند، به قیمت ۵ هزار تومان در فروشگاه‌های بزرگ و میادین عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تن مرغ منجمد از سوی شرکت پشتیبانی ذخیره‌سازی شده است که بعید به نظر می‌رسد در ایام عید، ۲۰ هزار تن آن نیز مصرف شود.

یوسفی با تأکید بر اینکه توازن بین تولید و مصرف به هم خورده و اکنون تولید بیش از مصرف است، یادآور شد: در یک هفته گذشته حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان قیمت مرغ کاهش یافته که البته این مربوط به مرغ زنده است.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی پیش‌بینی کرد از شنبه آینده با آغاز فعالیت میدان بهمن، احتمال کاهش قیمت مرغ برای مصرف‌کننده وجود دارد.

به گفته این تولیدکننده مرغ، همه مرغداران به امید سود شب عید جوجه‌ریزی کردند، اما در طول سال ۹۴، میانگین قیمت به هزینه تمام‌شده نرسید و علی‌رغم کاهش قیمت نهاده‌ها باز هم فروش مرغ زنده به قیمت کمتر از ۴ هزار و ۵۰۰ تومان برای تولیدکننده سود ندارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :