رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز ایران از قدرت بازدارندگی خوبی برخوردار بوده و نقطه آسیب‌پذیر کشور، ناکارآمدی اقتصادی است.

به گزارش تبریزمن، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۹۵ به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در طلیعه سال نو، توانمندی اقتصادی را اولویت اول کشور دانستند که تشخیصی بسیار دقیق و سنجیده است.

وی ادامه داد: امروز ایران از قدرت بازدارندگی خوبی برخوردار بوده و دارای جمعیت مناسب، منابع طبیعی و نیروی انسانی کارآمد است. نقطه آسیب‌پذیر کشور، ناکارآمدی اقتصادی است.رهبری معظم به درستی اولویت کشور را در اقتصاد مولد و زاینده دانستند که در پناه اقتصاد مقاومتی، این توان حاصل می‌گردد.

اهم اظهارات رییس مجلس را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

*مجلس شورای اسلامی این مسیر را تنها راه‌حل مشکلات کشور را می‌داند و در سال‌های اخیر قوانین مهمی را برای رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار به تصویب رساند تا تسهیلات مناسبی را جهت اجرای اقتصاد مقاومتی به دولت ارائه کند. در ابتدای سال که باید بودجه سال ۹۵ به تصویب برسد، تلاش کرد تا در جهت تولید و رونق صادرات، فرصت‌های جدیدی ایجاد کند.

*در شرایط بسیار پرماجرای منطقه که اقدامات تروریستی مختلفی در ترکیه، پاکستان، عراق و بلژیک شاهد بودیم،  بی‌تردید برای نظام و ملت ما مایه مباهات است که ایران عزیز در این شرایط سخت امنیتی منطقه به فضل الهی از امنیت پایداری برخوردار است و این نعمت در پناه همبستگی ملت در دفاع از آرمان‌های انقلاب و استواری در این راه و هدایت‌های رهبر معظم و قدرت دفاعی امنیتی کشور به دست آمده است.

*چه باید گفت و از دست که باید نالید که این فجایع نتیجه جهالت، نااهلی و شقاوت بسیاری از کشورهای غربی و عربی منطقه است که در سال‌های گذشته به طمع استفاده ابزاری از تروریستی آنها را ایجاد و به تقویت آنها پرداخته‌اند و امروز با حجم زیاد و متنوع این موجودات خطرناک مواجه شده‌اند.

*جمهوری اسلامی ایران از سال‌ها پیش این خطر را درک کرد و به دیگران گوشزد نمود و در حد استطاعت خود با این گروه‌های تروریستی مبارزه نمود. امروز ایران به دولت عراق و سوریه در مبارزه با تروریست‌ها کمک می‌کند تا اولا امنیت کشور حفظ شود، ثانیا شر تروریست‌ها از سر کشورها کم شود.

*باید بر این نکته دقت داشت که روحیه مجاهدانه و توانمندی‌های دفاعی عامل اصلی ثبات و قدرت ما در سرکوب تروریست‌هاست.

*بهانه‌جویی‌های برخی کشورهای غربی در مسئله اخیر موشکی ایران گرچه ناشیانه و از نظر حقوقی بی‌مقدار است، اما از سیاست درازمدت آنها حکایت می‌کند که نمی‌خواهند جمهوری اسلامی مقتدر امنیت‌ساز منطقه باشد. به همین جهت باید در تقویت بنیه دفاعی کشور مخصوصا بعد موشکی مُصر باشیم.

*{با اشاره به درگیری‌های قره‌باغ}: در دو روز اخیر شاهد درگیری‌های جدیدی در منطقه قره‌باغ در مرز آذربایجان و ارمنستان بودیم که نگرانی‌های جدیدی در منطقه ایجاد نموده است. درجه بحران در منطقه آنقدر بالا رفته است که جنگ جدید را برنمی‌تابد. از پارلمان‌های کشورهای ارمنستان و آذربایجان می خواهیم بر آتش‌افروزی جدید مسلط شده و از طریق مذاکرات اختلافات جدید را حل کنند.

*{با اشاره به تشدید بحران امنیتی در فلسطین}: تشدید بحران امنیتی در فلسطین نشان‌دهنده این معناست که جوانان فلسطینی از فشار بی‌حد رژیم صهیونیستی تحمل خویش را از دست داده‌اند. جوانان فلسطینی با سلاح سرد به جنگ با دشمن صهیونیستی در دفاع از خود پرداخته‌اند. این روش جدید آرامش را از صهیونیست‌ها ربوده است.

*اضطراب رژیم صهیونیستی از کشته‌های خود امیدواری را در این روش مبارزه افزون نموده است. افسوس که در شرایطی که سعودی‌ها با مدرن‌ترین سلاح‌ها بمب‌های متنوع را بر سر مردم مسلمان یمن فرود می‌آورند، باید ملت فلسطین با چاقو از خود دفاع کند.  این همت پرهزینه بر آن بی‌غیرتی پرماجرا شرف دارد و پیروزی از آنِ ملت فلسطین است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :