عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه مدیریت بحران  که به مجلس ارائه شده است ، گفت : این لایحه دارای اشکالات اساسی  وساختاری است که دولت باید برای اصلاح آن اقدام کند.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل سعیدی در دیدار با مدیر بحران شهرداری تبریز با اعلام این مطلب گفت: ارائه این لایحه برگشت به عقب در مدیریت بحران کشور است وبه نظرم  تصویب این لایحه از سوی مجلس تکرار اقدامات ناکام گذشته است.

وی گفت : نگرانی از بازگشت به تجربه مدیریت حوادث وزارت کشور در این لایحه وجود دارد.

سعیدی اضافه کرد:  البته ما سال گذشته زمانی  که دوستان وزارت کشور برای تمدید مدیریت بحران کشور به کمیسیون اجتماعی مجلس آمده بودند همه این ضعف ها را به آنها گوشزد کردیم  اما متاسفانه اقدامی برای اصلاح این ضعف ها وکاستی ها صورت نگرفته است .

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه لایحه مدیریت بحران کشور باید در کمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی کارشناسی قرار می گرفت ، ادامه داد: هئیت رییسه مجلس باید این لایحه را ازکمیسیون عمران  پس گرفته وجهت بررسی به کمیسیون اجتماعی مجلس ارجاع دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه این لایحه با این همه اشکال ساختاری بازگشت به وضعیت مدیریت بحران در ۶ سال گذشته است.

وی افزود: در صورت ارائه  این لایحه به کمیسیون اجتماعی ، ما به این لایحه اشکالات جدی وارد می دانیم .

سعیدی ادامه داد : یکی از نقاط ضعف این لایحه نادیده گرفتن نقش شهرداری در مواقع بحرانی است که باید نقش شهرداری ها درمواقع بحران پررنگ تر شود.

وی دامه داد: در مواقع بحرانی تمام امور باید در اختیار مدیریت شهری قرار بگیرد و اگر مدیریت واحد شهری مستقر شود به راحتی می توان در مواقع بحران از امکانات شهرداری ها در جهت رفع بحران استفاده کرد.

نماینده مردم تبریز درمجلس شورای اسلامی در پایان  گفت: از دوستان مجلس ودولت  این انتظار وجود دارد که به‌منظور بهتر شدن روند اجرایی این لایحه پیشنهاد ات مدیران بحران  شهرداری های کلانشهرها نیز مورد توجه قرار گیرد.

بر اساس این گزارش در این دیدار مدیر بحران شهرداری تبریزهم طی گزارشی ضمن بر شمردن اشکالات ساختاری لایحه مدیریت بحران گفت:  از مجلس محترم انتظار داریم  تا نظرات مدیران بحران شهردای های کلان شهر های کشور در لایحه  مدیریت بحران لحاظ شود.

مسعود حسن نژاد گفت: لایحه جدیدی که به مجلس  ارائه  شده است قابلیت اجرایی ندارد و در مقایسه با قانون فعلی دارای اشکالات اساسی است.

وی با اعلام اینکه متاسفانه در این لایحه نقش شهردرای ها بسیار کم رنگ  دیده شده است ، تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر کلان شهرهای کشور درمناطق پرخطر وحادثه خیزکشور قرار دارند بنابراین می بایست وظلیف واختیارات بیشتر وشفاف تری برای شهرداری ها در این لایحه تعریف وتبیین گردد.

دبیر نشست ادواری مدیران بحران کلان شهرهای کشور همچنین از ارائه نامه ای از سوی ۱۵ مدیربحران کلان شهر کشور به سران دو قوه مقننه و مجریه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و افزود: پس از جمع بندی نظرات مدیران بحران کلان شهرها ی کشور مجموعه این نظرات به صورت بیانیه تهیه شده وبه سران محترم دو قوه مقننه و مجریه و همچنین  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :