وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز با مدیران آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در تبریز دیدار نمود.

به گزارش تبریز من، دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در تالار شهید شایان مهر با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید رفته رفته مشکلات کشور را حل می کند و راه سعادت و پیشرفت را در پیش گرفته است گفت:موضوع توافق هسته ای وقت زیادی از امور کشور را گرفت اما در سطح داخلی و بین المللی یک اتفاق بزرگ روی داد و اگر واکاوی گردد می توان به ابعاد مختلف آن پی برد.

وی سپس علم و دانش را مهم ترین سرمایه دولت ها و ملت های جهان دانست که مایه ترقی و تحول آنها می شود و اضافه کرد:در حوزه بهداشت و درمان تصور عمومی بر این است که تحول مناسبی صورت گرفته و نظرسنجی های موجود نیز نشان می دهند که در بخش هایی از کشور رضایت مندی نسبی وجود دارد اما متاسفانه آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد مشکلات فراوانی را پیش روی جامعه پزشکی قرار داده که باید برای رفع آنها تلاش نماییم.

هاشمی افزود: باید بیمارستان های مجهزی برای آموزش فعالان عرصه پزشکی ساخته شوند و شخصا امید دارم که در این حوزه حرکت های قابل توجهی در حال انجام می باشد و در آینده نزدیک نتیجه خواهد داد.

قاضی زاده هاشمی علوم پزشکی تبریز

وزیر بهداشت و درمان در بخش دیگری از اظهارات خود به وعده های ریاست جمهوری کشورمان پرداخت و گفت:خوشبختانه این وعده ها اندک اندک در مسیر تحقق قرار گرفته اند و عملیاتی شدن آنها موجب خشنودی مردم خواهد شد اما ما نیز باید مسوولان را متقاعد نماییم تا هزینه بخش درمان را تامین کنند زیرا با زبان زور که نمی شود به بخش خصوص گفت تا سرمایه گذاری نمایند! لذا همه باید به مصالح ملی فکر کرده و سطحی نگری ها را کنار بگذاریم، نظام سلامت باید بیش از پیش اصلاح گردد و مردم نیز ناظر این جریان هستند.

وی همچنین لبخند و رضایت مردم را برای دولت مهم دانست و افزود: دست های آلوده ای در فکر تخریب خدمات دولت هستند زیرا برخی از آنها از وضعیت موجود آسیب دیده و متضرر شده اند و از آن مبالغ بادآورده ای که اتفاقا در حوزه پزشکی نیز وجود داشت و به جیب می زدند محروم گشته اند چنانچه قیمت های تجهیزات این حوزه کاهش یافته و خواب برخی ها را برهم زده است.

هاشمی در پایان تاکید کرد:همه باید بدانند که راه نجات کشور چیزی غیر از اعتدال نبوده و خط اسلام که همانا پرهیز از تندروی است بهترین مسیر ممکن برای پیشرفت کشور می باشد.

در این مراسم دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز طی سخنانی آموزش پاسخگو را ماموریت اصلی حوزه پزشکی دانست و گفت:جایگاه ایران در اجزای مختلف نظام آوری حوزه پزشکی رتبه ۱۲۰ در بین ۱۴۳ کشور می باشد که باید توجه پایه ای به سیستم نوآوری داشته باشیم.

قاضی زاده هاشمی در تبریز

وی در پایان اظهارات خود آمایش سرزمینی را راهبردی برای توسعه آموزش علوم پزشکی دانست و افزود:تمرکززدایی و توانمندسازی مجموعه ها، پیگیری جدی مجازی سازی، حرکت دانشگاه ها با مسوولیت پذیری و پاسخگویی اصولی، ضرورت مرجعیت علمی منطقه با ایران، نوآوری و تسهیل کارآفرینی و غیره از جمله مواردی هستند که باید دانشگاه های هزاره سوم آنها را دارا بوده و به مراکز کارآفرین و نوآور تبدیل گردند زیرا در این صورت تعداد ۲ هزار و ۲۹۴ واحد   دانشگاه و مراکز آموزش عالی فعال در پویایی اقتصاد کشور نیز موثر خواهند بود.

دکتر محمدحسین صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ابتدای این مراسم ضمن اشاره به جایگاه و اهمیت کانون علمی شهر تبریز به اولین های این شهر اشاره کرد که مجموعه ربع رشیدی با فاصله ۲ دهه ای با دانشگاه های شهر پاریس آغاز به فعالیت نموده بود و  در ۷ رشته مهم آن دوران تدریس می شد.

در ادامه مراسم مدیران آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار نموده و مشکلات واحدهای خود را با وی در میان گذاشتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :