معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت اتمام پروژه مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز در زمان بندی پیش بینی شده تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از استانداری آذربایجان شرقی، محمدصادق پورمهدی چهارشنبه در بازدید از روند اجرایی این پروژه با یاد آوری جایگاه و اهمیت آن، گفت : این پروژه به دلیل نقش آن در جمع آوری و تصفیه فاضلاب های خانگی، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و هدایت پساب های خانگی با استانداردهای مورد قبول بر پیکره دریاچه ارومیه برای استان و کشور نقش حیاتی دارد.

وی بودجه این پروژه را که از محل اعتبارات دریاچه ارومیه تامین شده، افزون بر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام و خاطر نشان کرد: مدول دوم تصفیه خانه فاصلاب تبریز از جمله پروژه های عمرانی استان است که مشکل اعتباری ندارد لذا انتظار داریم مسوولان کارگاهی، مشاور و کارفرما با سرعت عمل بیشتر و حتی قبل از موعد زمانی آن را آماده بهره برداری کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از تجهیز کارگاه اجرایی این پروژه از سوی پیمانکار بر استفاده از نیروهای بومی و نیز مصالح و اقلام مورد نیاز ساختمانی در مراحل اجرای این پروژه تاکید کرد و افزود: با اجرا و بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز سالانه بیش از ۱۲۵ میلیون مترمکعب آب به دریاچه ارومیه هدایت خواهد شد.

گفتنی است، همزمان با ساخت تصفیه خانه این پروژه که عملیات اجرایی آن به تازگی شروع شده، طرح شبکه جمع آوری فاضلاب آن تکمیل  شده و از ورود فاضلاب خام به رودخانه های مسیر جلوگیری خواهد شد و به گفته مسوولان شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی شبکه فاضلاب این پروژه از سال گذشته شروع شده و تاکنون بیش از ۸۸ کیلومتر آن انجام شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :