رئیس اتاق بازرگانی تبریز بر لزوم ایجاد انعطاف نرم در اجرای صحیح قوانین جهت رفع گره‌های اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، صمد حسن‌زاده عصر امروز در جلسه شورای ادای استان با حضور معاون اول رئیس‌جمهور اظهار داشت: ما صنعتگران و فعالان اقتصادی فرصت به دست آمده را برای بررسی تنگناهای موجود و رونق اقتصادی و تحقق آرمان‌های مقام معظم رهبری در اقتصاد غنیمت می‌شماریم.

وی افزود: واحدهای تولیدی به دلیل مشکلات تامین مالی و نقدینگی، بالا بودن نرخ بهره‌های بانکی، افزایش قیمت تمام شده و وجود هزینه‌های موجود تولید در رقابت با کشورهای خارجی با مشکلات بزرگی روبه‌رو هستند؛ از طرف دیگر بلاتکلیف ماندن قانون مالیات بر ارزش افزوده معضل مضاعفی است که در حل این معضل لازم است تدابیر اساسی صورت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه از دولت و دیپلماسی سیاسی و مذاکرات هسته‌ای ملت ما تقدیر و تشکر می‌کند، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری بزرگ‌ترین مسأله اقتصادی ما مسأله تولید، افزایش راندمان تولید و اجرای صحیح قوانین و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

حسن‌زاده در عین حال خاطرنشان کرد: ضرورت دارد در شرایط رکود اقتصادی نسبت به آزادی عمل به کارآفرینان و فعالان اقتصادی فضای مناسبی فراهم شود و تا زمانی که زیرساخت‌ها اصلاح و در اجرای صحیح قوانین انعطاف نرمی اجرا نشود گره‌های موجود اقتصاد باز نخواهد شد.

این فعال اقتصادی اذعان داشت: عدم اجرای صحیح قوانین ارزش افزوده منجر به افزایش قیمت تمام شده تولید شده و برای اجرای فرآیند اجرای ماده ۳۴ قانون رفع موانع تولید و کاهش زمان استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادر کنندگان هنوز اقداماتی صورت نگرفته است.

وی بر لزوم حذف مالیات بر ارزش افزوده صنایع غذایی و وصول مالیات در مصرف نهایی اشاره و اضافه کرد: در بودجه کل کشور برای وصول مالیات استان‌ها با ۳۰ درصد افزایش هدفگذاری شده که فشار بزرگی به تولیدکنندگان به عمل می‌آورد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :