یک کارشناس فضای سبز با تاکید بر لزوم کاشت گونه هایی که تبدیل به درختانی تنومند شوند، گفت: بدین ترتیب هوا تلطیف شده و به بهبود وضعیت زیست محیطی نیز کمک شایانی می شود.

به گزارش تبریزمن، مهندس محمدجعفر بنکدار کارشناس ارشد باغبانی تزئینی از دانشگاه کالیفرنیا صبح امروز در کارگاه آموزشی طراحی منظر و هرس که در تالار اندیشه سازمان پارکها برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: پیش از کاشت هر گونه درخت باید بررسی شود که چه نوع گونه ای در کجا بهتر است کاشته شود.

وی افزود: برای مثال رفوژ های کناری خیابان ها محل مناسبی برای کاشت درخت نیست چرا که در این قسمت ها که کنار پیاده رو است درخت فضای مناسب برای رشد ندارد و فقط باعث صرف هزینه های کلان می شود.


بنکدار با بیان اینکه متاسفانه بخش زیادی از بودجه سازمان پارکها در ایران صرف خرید و کاشت گل می شود، تصریح کرد: اگر به کشور هلند که به کشور گلها شهرت دارد سفر کنید شما در هیچ کدام از پارکهای این شهر حتی یک شاخه گل پیدا نمی کنید بلکه تمامی فضا با درختان مختلف پوشیده شده است.

این کارشناس فضای سبز همچنین با اشاره به لزوم کاشت گونه های مناسب، اظهار داشت: سازمان پارکها و فضای سبز می تواند تحقیق کند که چه نوع گونه هایی برای کاشت در تبریز مناسب است.


وی ادامه داد: این سازمان می تواند همچنین گونه های موجود در تبریز را شناسایی کند و همان ها را تکثیر کرده و در ضمن گونه هایی دیگر نیز برای رشد در این منطقه بیاورد.

بنکدار با اشاره به اینکه میلیاردها هزینه می شود تا یک متر مربع به فضای سبز افزوده شود، گفت: اگر حتی در جایی مجبور به کاشت چمن شدیم باید از گونه ای چمن استفاده کنیم که اگر یک هفته هم آبیاری نشود، مشکلی برای چمن پیش نیاید.


این کارشناس برجسته حوزه فضای سبز در پایان سخنان خود به لزوم احداث پارک آموزشی در تبریز برای کارشناسان حوزه فضای سبز تاکید کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :