معاون عمرانی استانداری استان آذربایجان‌شرقی بر ضرورت برپایی نمایشگاه دائمی محصولات صنایع دستی در شهرستان‌های این استان تأکید کرد.

به گزارش تبریزمن، محمدصادق پورمهدی امشب در آئین بازارچه صنابع دستی تبریز اظهار داشت: نقش صنایع دستی در اشتغال، اقتصاد مقاومتی بسیار بالا بوده و از این‌رو نیاز به اهمیت و توجه ویژه دارد.

وی با بیان اینکه از سه سال گذشته جلسات متعددی با شهرداری، میراث فرهنگی برای برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی استان داشتیم، گفت: بعد از گذشت چند سال این منطقه برای برپایی بازارچه دائمی صنایع دستی انتخاب شد.

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: با توجه به اینکه بازارچه‌های صنایع دستی و سوغات یک شهر دور از اماکن تاریخی بوده ولی به همت مسئولان با اختصاص سالنی در ترمینال‌ها، پارک بزرگ ائل‌گلی، کوه عون‌بن علی، بازارچه‌ها را گسترش داده تا گردشگر علاوه بر بازدید از اماکن تاریخی و تفریحی از سوغات شهر نیز بهره‌مند شوند.

وی با تأکید بر اینکه در تمامی ۲۱ شهرستان باید یک نمایشگاه دائمی محصولات صنایع دستی برپا شود، افزود: دغدغه تولید بدون فروش باید رفع شود و این نمایشگاه‌های مقدمه‌ای برای این مشکل بزرگ خواهد بود.

پورمهدی با اشاره به وجود دانشگاه‌های هنر در استان، گفت: این دانشگاه‌ها مراکزی برای آموزش حرفه و فن و هنر به مردم است و صدها رشته هنری در آن به‌صورت رایگان آموزش می‌دهند و مردم می‌توانند با گذراندن این آموزش‌ها شعار هر آذربایجانی یک مهارت باید داشته باشد را محقق سازند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قول آماده‌سازی بستر برای کارآفرینی و اشتغال جوانان را از این طریق خواهیم داد و در روزهای آینده شاهد افتتاح نمایشگاه‌های دیگر از هنرمندان باشیم.

معاون عمرانی استانداری استان، تأکید کرد امیدواریم در تبریز ۲۰۱۸ هر گردشگر با خرید یک سوغاتی از تبریز علاوه بر تبلیغ، حضور سایر گردشگران وضعیت اقتصادی را نیز بهبود بخشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :