شهردار تبریز، این شهر را از شهرهای پیشرو در حوزه‌های اقتصادی و تجارتی جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت: زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی ارتباطات دو شهر، باید تقویت کننده یکدیگر باشند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی در دیدار با رئیس توسعه تجارت خارجی هامبورگ، با اشاره به پیشینه تجاری تبریز اظهار داشت: تبریز، از دیرباز در محور اقتصادی جاده ابریشم واقع بود و از این نظر، در تعیین مسیر اقتصادی کشور و ورود فناوری‌ها و صنایع جدید، نقش تعیین‌کننده داشت، به علاوه، بازار بزرگ و تاریخی تبریز، نبض اقتصادی شهر را از قدیم در دست داشته است.

وی با بیان این‌که این نقش اقتصادی، در دوره معاصر نیز استمرار داشته است، متذکر شد: اولین اتاق بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در تبریز پایه‌گذاری شده و تا به امروز، با افتخار، توانسته با بخش‌های اقتصادی کشورهای مختلف جهان، پیوند داشته باشد.

نجفی با اشاره به صدور ۱۰ درصد از صادرات غیرنفتی ایران از تبریز، اضافه کرد: مصمم هستیم که با تلفیق مزیت‌های تجاری و ظرفیت‌های مدیریت شهری، افق‌های اقتصادی ارزشمندی را در توسعه ارتباطات شهری با هامبورگ ایجاد کنیم.

هاینتز ورنر دیکمن رییس توسعه تجارت خارجی هامبورگ نیز در این دیدار، اظهار داشت: امیدواریم تقویت همکاری‌های شهری تبریز و هامبورگ، زمینه‌های لازم برای داد و ستدهای مهم اقتصادی را فراهم آورد.

وی با بیان اینکه هامبورگ به واسطه موقعیت بندری خود، از امتیازات و شهرهای مهم تجاری آلمان است، گفت: با تداوم همکاری‌های دو طرف، شاهد تبادل ایده‌های مهم اقتصادی خواهیم بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :