رئیس شورای شهر تبریز گفت: شهر به مانند موجود زنده ای است که روح آن فرهنگ است وما باید تلاش کنیم تا فرهنگ قرآنی را در جامعه و شهر خود ترویج دهیم.

به گزارش تبریزمن، دکتر شهرام دبیری در مراسم اختتامیه پانزدهمین مجمع عالی بانوان ومدیران قرآنی کشور در تبریز با بیان اینکه قرآن معجزه جاودانه ای است که از جانب خدا بر رسول اکرم(ص) جهت هدایت بشر نازل شده است، گفت: نوآوری های قرآن به کهنگی نمی گراید و هرکس که به ریسمان مفاهیم قرآنی چنگ بزند هرگز گمراه نمی شود.

وی افزود: هدف از برگزاری چنین همایش های قرآنی حل معضلات اجتماعی با کمک مفاهیم قرآن کریم است.وی ادامه داد: امروز شعار دنیای اسلام باید بازگشت و عمل به مفاهیم قرآن کریم باشد .دبیری با بیان اینکه نهادینه کردن معارف قرآن در جامعه و زندگی باعث نزول خیر و برکت در زندگی می شود.

تاکید کرد: ارتباط کلی انسان های طالب سعادت  و هدایت با قرآن کریم در تمامی عصرها امری بدیهی بوده است از این رو ما نیز در شهر تبریز برآن شدیم که تمام تلاش خود را در جهت پیشرفت فعالیت های قرآنی و فرهنگی به کار بگیریم.

وی با اشاره مختصری به فعالیت های شهرداری تبریز در زمینه فرهنگی و قرآنی گفت: مشارکت در اجرای مسابقات سراسری قرآن کریم در تبریز، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، حمایت از کاروان های راهیان نور و حمایت از فعالیت های بسیج از جمله فعالیت های شهرداری تبریز در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در شهر بوده است.

وی در پایان نقش بانوان در تربیت فرزندان قرآنی را بسیار تعیین کننده دانست و افزود: اگر بانوان بتوانند فرزندان عامل به احکام قرانی بار بیاورند جامعه اسلامی واقعی خواهیم داشت و به عنوان الگویی در جهان اسلام مطرح خواهیم شد.

وی بیان اینکه هدف از برگزاری چنین همایش های قرآنی حل معضلات اجتماعی با کمک مفاهیم قرآن کریم است، عنوان کرد: اگر بانوان بتوانند فرزندان عامل به احکام قرانی بار بیاورند جامعه اسلامی واقعی خواهیم داشت و به عنوان الگویی در جهان اسلام مطرح خواهیم شد.بیان اینکه هدف از برگزاری چنین همایش های قرآنی حل معضلات اجتماعی با کمک مفاهیم قرآن کریم است.

عنوان کرد: اگر بانوان بتوانند فرزندان عامل به احکام قرانی بار بیاورند جامعه اسلامی واقعی خواهیم داشت و به عنوان الگویی در جهان اسلام مطرح خواهیم شد.پانزدهمین مجمع عالی بانوان ومدیران قرآنی کشور ۱۶ الی ۱۹ شهریورماه سال جاری در تبریز برگزار شده و به کار خود پایان داد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :