مدیرکل اجتماعی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی بر لزوم تشکیل شورای ساماندهی کودکان خیابانی بین ۱۱ دستگاه متولی این امر تاکید کرد تا با بهره‌گیری از کارشناسان مجرب تعداد اندک کودک خیابانی موجود استان نیز به صفر برسد.

به گزارش تبریزمن، حسن استوار آذر صبح امروز در جلسه کارگروه شورای فرهنگی اجتماعی استان اظهار داشت: برای ساماندهی موثر کودکان خیابانی توجه به مشارکت‌های مردمی و ورود تشکل‌های مردمی باید اصل قرار گیرد.

در این جلسه سهیلا امیری مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان شرقی نیز اذعان داشت: متاسفانه کودکانی که مادرشان در زندان هستند، بیشتر آسیب می‌بینند و درخواست کرد آموزش و پرورش به کودکانی که دارای والدین زندامی هستند، خدمات خاص مشاوره‌ای ارائه دهند تا از بروز مشکلات روحی در آینده این کودکان جلوگیری شود.

اما حسین دشتی مدیرکل کمیته امداد استان یادآور شد: بحث کودکان خیابانی در استان ما پدیده جدیدی است که طی چند سال اخیر مشاهده شده که باید این زنگ خطر را جدی بگیریم و با رعایت ساز و کارهای مناسب آن، به ساماندهی مسئله بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: هر خانواده‌ای که به دلیل نیازمندی اقدام به اجبار فرزندش به انجام شغل‌های کاذب خیابانی کند با معرفی به کمیته امداد می‌توانیم اقدامات حمایتی لازم را در این خصوص انجام دهیم.

علی اسمعیل‌پور معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان در ادامه این نشست بیان داشت: اینکه استان فاقد متکدی و کمترین کودکان خیابانی است، ناشی از فرهنگ والای مردم استان ما دارد، اما باید بین کودکان خیابانی، کودکان کار و کودکان بدسرپرست تفکیک قائل شویم و باید در ارتباط با مورد سوم اقدامات لازم جدی‌تر پیگیری شود.

وی اعلام کرد: طبق گزارشات واصله بالای ۷۴ هزار کودک در سطح کشور پایه اول ابتدایی را سپری کرده، اما به پایه دوم ورود نیافته‌اند که بدسرپرست یا بی‌سرپرست بودن این تعداد کودک را نشان می‌دهد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :