دادستان عمومی و انقلاب کلانشهر تبریز بر لزوم توجه به بحث غربالگری معتادان دستگیر شده قبل از پذیرش در مرکز ماده ۱۶ تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، موسی خلیل‌اللهی عصر امروز در دوازدهمین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: متاسفانه توجهی به بحث غربالگری افراد دستگیر شده معتاد برای پذیرش در مرکز ماده ۱۶ انجام نمی گیرد که این مسئله تبعات نامطلوبی را به جای میگذارد.

وی با بیان اینکه مراجعات متعددی داریم که به طور مثال فرد دستگیر شده معتاد دارای شغل و درآمد است، یا مثلا بالای ۶۰ سال سن دارد و معتاد متهاجر به شمار نمیرود ولی به مرکز ماده ۱۶ معرفی شده است، افزود: این اتفاق باعث می شود افراد شغل خود را از دست بدهند و خانواده ها در معرض آسیب بیشتر قرار گیرند.

خلیل‌اللهی ادامه داد: همه ما دغدغه اشتغال و پناهگاه معتادان را داریم و نباید با سهل انگاری خودمان باعث از دست دادن شغل افراد دارای شغل شویم.

دادستان عمومی و انقلاب کلانشهر تبریز اذعان داشت: تقاضا داریم دانشکاه علوم پزشکی نیروی غربالگری مورد نیاز مرکز ماده ۱۶ را را تامین کند تا در همان زمان دستگیری غربالگری انجام و وضعیت افراد دستگیر شده معین شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :