مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی بر لزوم توجه بیشتر به اقدامات فرهنگی در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، حسن استوارآذر ظهر امروز در شورای فرهنگی اجتماعی دریاچه ارومیه اظهار داشت: در امور فرهنگی به دلیل محدودیت اعتبارات آن طور که باید کار نشده و لازم است به بحث فرهنگ‌سازی مصرف صحیح توجه جدی‌تری صورت گیرد.

وی بر ضرورت استفاده بیشتر از توانمندی‌های تشکل‌های مردمی در این ارتباط تاکید و اضافه کرد: ورود بحث دریاچه ارومیه به مدارس و دانشگاه‌ها باید جدی‌تر دنبال شود؛ لکن استفاده از موضوع احیای دریاچه ارومیه در پایان‌نامه‌ها نیاز به توجه و اعتبارات ویژه دارد.

استوارآذر بر لزوم برگزاری همایش‌های بین‌المللی در ارتباط با بحث دریاچه ارومیه تاکید کرد.

مدیرکل اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی در عین حال خاطرنشان کرد: در مطبوعات به دریاچه ارومیه پرداخته می‌شود ولی لازم است درج مطالب هدایت شده‌تر صورت گیرد و مطالب انتشار یافته موجب ایجاد نگرانی در جامعه نشود.

در ادامه مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان‌شرقی هم بر لزوم توجه به مشاغل جایگزین کشاورزی در روستاها تاکید و اضافه کرد: با وجود اینکه بارها هشدارهای جدی در مورد بحران آبی اعلام می‌شود ولی همچنان شاهد افزایش باغات هستیم و باید جلوی توسعه باغات را در لااقل حوضه آبریز دریاچه ارومیه بگیریم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :