استاندار آذربایجان‌شرقی با تاکید بر لزوم درآمدزایی تمامی دانشگاه‌ها در سال ۹۵ گفت: در سال آتی، تنها ۲۵ درصد از بودجه کشور، وابسته به نفت خواهد بود و با توجه به این موضوع باید دانشگاه‌ها، درآمدزایی را در سرلوحه اهداف خود قرار دهند.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده در جمع هیات رییسه، اعضای هیات علمی و تعدادی از دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، بر لزوم حضور حداکثری مردم و به‌خصوص دانشجویان در پای صندوق های رای تاکید کرد.

گفت: انتظاراتی که از جامعه دانشگاهی وجود دارد در مقاطعی از زمان‌ها، برآورده شده و متاسفانه در برخی دوره‌ها، اسباب لازم برای تحقق این انتظارات آنچنان که باید و شاید، فراهم نشده است.

 وی استفاده از ظرفیت‌های علمی اساتید دانشگاه در مدیریت کشور را یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید دانست و افزود: دولت تدبیر و امید، خودش را بی نیاز از مشاوره و ارائه طریق توسط دانشگاهیان نمی داند.

به گفته وی در دوره مدیریت گذشته کشور و استان، برخی از مسئولان خودشان را عقل کل می‌دانستند و به استفاده از ظرفیت‌های علمی اساتید دانشگاه، آن چنان که باید و شاید اهمیت نمی‌دادند.

 استاندار آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: تاکید دکتر روحانی، ریاست جمهوری اسلامی ایران بر استفاده حداکثری از توان دانشجویان، اعضای هیات علمی و صاحبان فکر و اندیشه در مدیریت کشور است و تاکنون نیز در تصمیم سازی ها و تصویب طرح‌ها و پروژه‌ها این مهم را به اثبات رسانیده است.

جبارزاده ادامه داد: از بدو ورود خود به استان بیش از ۲۰۰ نفر استاد دانشگاه و شخص متخصص در زمینه‌های مختلف را به عنوان مشاور خود انتخاب کرده ام.

وی با تقدیر از عملکرد دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در طول دو سال گذشته اظهار کرد: این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های بسیار فعال و خوب استان است که در بحث اداره علمی استان کمک شایانی به مدیریت استان کرده است.

وی، جوان بودن مدیریت و اعضای هیات علمی این دانشگاه را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بارز این دانشگاه دانست و ابراز کرد: این ویژگی، منحصر به دانشگاه شهید مدنی آذربایجان است و در دیگر دانشگاه های استان آن چنان که باید و شاید وجود ندارد.

جبارزاده در ادامه سخنان خود محل استقرار دانشگاه شهید مدنی آذربایجان را بهترین نقطه ممکن در استان عنوان کرد و افزود: استقرار این دانشگاه در کنار مجموعه بزرگ صنعتی شهید سلیمی تبریز، نعمت بسیار بزرگی است و باید از ظرفیت های این دو مجموعه در کنار یکدیگر بیش از پیش استفاده کرد.

وی ادامه داد: برای سال ۹۵ باید حجم عظیمی از صادارت غیر نفتی توسط شهرستان آذرشهر انجام شود و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز باید یارای مدیریت استان و شهرستان در تحقق این مهم باشد.

 وی گفت: در هفته‌های اخیر، انتخاب دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به عنوان یکی از پهنه های منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تصویب شده است.

جبارزاده از اعضای هیات علمی این دانشگاه خواست که نهایت تلاش خود را برای ایجاد مراکز تحقیق و توسعه در واحدهای تولیدی و صنعتی استان به کار گیرند.

به گفته وی از ابتدای سال ۹۵، دولت، فقط به صورت پروژه ای به دانشگاه‌ها کمک می‌کند.

 استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: این دانشگاه، مصداق یک دانشگاه کارآفرین و نسل سومی است و باید فارغ التحصیلان این دانشگاه باید کاربلد بوده و با سایر فارغ التحصیلان تفاوت داشته باشند.

جبارزاده با اشاره به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی بر لزوم افزایش وحدت و همدلی در کشور تاکید کرد و افزود: حضور با شکوه مردم در انتخابات، باعث تثبیت و تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شود و انتظار داریم اعضای هیات علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز دانشجویان را به حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای تشویق کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :