فرماندار شهرستان اهر، اصلاح کانال های سنتی و نصب کنتورهای حجمی در باغات پایاب سد ستارخان اهر برای جلوگیری از هدررفت آب ضروری دانست.

به گزارش تبریزمن، سید محمد عابدی در حاشیه جلسه کارگروه آب، خاک و کشاورزی شهرستان اهر گفت: با توجه به اینکه کشاورزان پایاب سد ستارخان اهر آب کانال اصلی سد را به کانال های سنتی موجود در باغات هدایت می کنند، لازم است برای جلوگیری از هدررفت آب و همچنین جلوگیری از مصرف زیاد آب نسبت به لوله گذاری در این کانال ها و تبدیل به کانال مدرن و همچنین نصب کنتورهای حجمی اقدام شود.

وی در ادامه افزود: از ادارات جهاد کشاورزی و امورآب انتظار داریم برای عملیاتی شدن لوله گذاری کانال های سنتی وهمچنین نصب کنتورهای حجمی در کمترین زمان اقدام کنند و بهره برداران نیز در تسریع این امر کمک کنند.

فرماندار شهرستان اهر گفت: با توجه به بارش های کم در شهرستان اهر و همچنین نیاز بخش کشاورزی به آب زیاد، لازم است کشاورزان منطقه نسبت به تجهیز باغات به آبیاری های نوین از جمله تحت فشار اقدام کنند.

عابدی در پایان خواستار جلوگیری از توسعه باغات و همچنین تغییرالگوی کشت و اختصاص محصولات جدید سازگار با کم آبی و مقاوم برای کشت در شهرستان اهر fvhd صرفه جویی در مصرف آب بخش کشاورزی شد و اظهار داشت: اخذ سند برای اراضی پایاب سد روستای مغار و همچنین واگذاری اراضی دیم برای عشایر در راستای اسکان عشایر در این روستا نیز از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :