شهردار تبریز بر لزوم نظارت و رسیدگی مستمر بر وضعیت مراکز اسکان موقت گردشگران و مسافران تابستانی تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی امروز در بازدید از مرکز اسکان موقت مسافران پارک شمیم پایداری با بیان این مطلب اظهار داشت: دوره‌های گردشگری از قبیل ایام نوروز و تابستان فرصت ارزشمند معرفی جایگاه فرنگی و تاریخی شهر است؛ این فرصت تنها در صورتی تحقق خواهد یافت که بتوانیم شرایط مناسبی را برای اقامت مهمانان فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: در این راستا تقویت زیرساخت‌های اسکان در پارک‌های برگزیده شهر از قبیل سیستم‌های روشنایی، سرویس‌های بهداشتی، پارکینگ، نمازخانه‌ و سایر امکانات اولیه و ضروری باید مورد توجه قرار گیرد.

نجفی متذکر شد: در کنار توجه به مسائل اسکان، اطلاع‌رسانی از جاذبه‌های گردشگری شهر، ضروری است.

عباس عادلی‌شهیر، شهردار منطقه دو تبریز نیز در حاشیه این دیدار با ارائه گزارشی از اقدامات این منطقه در حوزه گردشگری گفت: با آغاز فصل گردشگری و مسافرت‌های تعطیلات تابستانی، این شهرداری با نصب چادرهای اسکان موقت، پذیرای خیل عظیم مسافران کلانشهر تبریز برای دومین سال متوالی در پارک شمیم پایداری به عنوان بزرگترین پارک شهرداری منطقه ۲ است.

وی در خصوص امکانات فراهم شده برای گردشگران افزود: این منطقه به منظور فراهم کردن اوقاتی خوش برای میهمانان کهن شهر تبریز با ایجاد امکانات متعددی از قبیل نمازخانه، سرویس بهداشتی، حمام، محل شستشوی ظروف و مکانی برای تهیه آبجوش، آشپزخانه سیار برای پخت و پز، تجهیز و راه‌اندازی بوفه برای خرید مایحتاج گردشگران، استفاده از اینترنت رایگان و… برای ثبت یک مسافرت خاطره‌انگیز برای گردشگران، تلاش مضاعفی به کار بسته است.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، شهردار منطقه دو تبریز اختصاص پارکینگ برای خودرو مسافران، محل ورزش صبحگاهی و مکانی برای بازی کودکان را از سایر تمهیداتی برشمرد که برای گردشگران این شهر در نظر گرفته شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :