معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی خواستار همگرایی مدیران استانی و شهری در راستای نیل به اهداف تعریف شده برای توسعه گردشگری استان شد.

به گزارش تبریزمن، تبریز چندی است که به یکی از کانون های توجه حوزه گردشگری کشور تبدیل شده است، انتخاب به عنوان فرش جهانی فرش دستبافت و نیز انتخاب به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ نمونه هایی از دلایل این افزایش توجه هاست که در نتیجه برخورداری از جاذبه های گردشگری در حوزه های مختلف حاصل شده و نوید روزهای خوشی برای این شهر می دهد.

بر همین اساس نخستین نشست کمیته ویژه تبریز ۲۰۱۸ با حضور مدیران نهادهای دولتی و خصوصی مرتبط با حوزه گردشگری با هدف سیاست گذاری ها برای آماده سازی تبریز برای سال ۲۰۱۸ برگزار و در مورد موضوعات و مسائل مرتبط با این حوزه بحث و بررسی شد.

لزوم همگرایی مدیران همسو با توسعه گردشگری آذربایجان شرقی

معاون فنی و عمرانی استاندار ظهر یکشنبه در این نشست اهمیت اصل آموزش عمومی و تخصصی در توسعه گردشگری را یاد آور و خواستار همگرایی مجموعه استانی و شهری در راستای نیل به اهداف تعریف شده برای توسعه گردشگری استان شد.

محمد صادق پورمهدی از برپایی مستمر جلسات این کمیته خبر داد و گفت: لازم است تا این نشست ها به شکل دو هفته یکبار برگزار شود و کمیته های مختلف مرتبط و مشخص شده در حوزه زیر ساخت های گردشگری به صورت جدی پی گیر امر باشند.

وجود نگاه استانی برای توسعه گردشگری نیاز است

دبیر کمیته ویژه تبریز ۲۰۱۸ نیز در این نشست از آماده بودن بسته های معرفی فرصت های سرمایه گذاری تبریز خبر داد و تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی به عنوان یک دستگاه فرهنگی بدنبال درآمدهای فرهنگی این رویداد جهانی است.

فرزین حق پرست انتقال ارزش های فرهنگی و تاریخی را در بحث گردشگری بسیار مهم دانست و تصریح کرد: تعامل ارزش های فرهنگی و توسعه گردشگری می تواند ارزش افزوده و کار آفرینی را به دنبال داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید نگاه استانی برای توسعه گردشگری وجود داشته باشد گفت: در حوزه معرفی ظرفیت ها باید فرا ملی کار شود.

محمدزاده سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری هم در این نشست با تاکید بر اینکه نتایج مثبت اقدامات پیش بینی شده و انجام شده  برای سال ۲۰۱۸ سال های بعد از آن هم  تاثیر گذار خواهد بود، خواستار بهره مندی از تجارب سایر شهرهای جهانی گردشگری برای حصول نتیجه بهتر و مفیدتر شد.

توجه بیشتر به برنامه ریزی درست برای تامین زیر ساخت ها و آمادگی شهر تبریز برای سال ۲۰۱۸

دبیری رییس شورای شهر تبریز نیز خواستار توجه بیشتر به برنامه ریزی درست برای تامین زیر ساخت ها و آمادگی شهر تبریز برای سال ۲۰۱۸ شد و گفت: برای بهره مندی حداکثری از ظرفیت های شهر نمونه گردشگری کشور های اسلامی  باید نگاه وسعیتری نسبت به اهمیت و مزایای توسعه گردشگری در سطح جامعه ایجاد شود زیرا حوزه گردشگری سرمایه گذاری مطمئن و قابل برگشت و زمینه ساز رونق اقتصادی استان است.

صادق نجفی شهردار تبریز نیز در این جلسه از استقبال و بازخورد خوب انتخاب تبریز به عنوان شهر گردشگری کشور های اسلامی در بین شهروندان خبر داد و افزود: شهرداری آماده است تا بخش سخت افزاری و عملیاتی، آماده سازی تبریز برای میزبانی گردشگران داخلی و خارجی را بر عهده بگیرد و آماده پرداخت تسهیلات و بسته های تشویقی برای سرمایه گذاران در بخش زیر ساخت هاست.

لزوم برندسازی برای گردشگری تبریز ۲۰۱۸

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: دراین مدت کوتاه ازانتخاب شهر تبریز پیشنهادات متعددی از سوی بخش خصوصی برای برنامه ریزی و مشارکت در بخش گردشگری استان داشته ایم.

 احمد حمزه زاده برندسازی برای گردشگری تبریز ۲۰۱۸ را ضرورت حوزه تبلیغات عنوان کرد و بر اهتمام جدی به این مقوله تاکید و با اشاره برگزاری اجلاس وزاری گردشگری کشورهای اسلامی  با حضور ۳۲ کشور اردیبهشت سال آینده در تبریز تصریح کرد: رویداد ها و نمایشگاهای ملی و بین المللی می تواند سهم بزرگی در معرفی تبریز و ظرفیت های آن داشته باشد.

وی اصل آموزش عمومی و دانش افزایی شهروندان و فعالین حوزه گردشگری یاد آور شد و افزود: بیشترین مشکلات و البته شکایات گردشگران، از کاستی های آموزش نشات می گیرد.

احمد حمزه زاده از در حال احداث بودن شش هتل در تبریز خبر داد و افزود: در صورت ارایه تسهیلات بانکی و مشوق ها امیدواریم تا این هتل ها تاسال ۲۰۱۸ به بهره برداری برسند تا به این ترتیب نزدیک به دو هزار تخت به ظرفیت اقامتی استان افزوده می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :