این روزها وقتی از معابر عمومی شهر تبریز عبور می کنیم به طور حتم، حضور پر تعداد گردشگران خارجی و مسافران هموطن اقصی نقاط کشور نظرمان را به خود جلب نموده و احساس غرور دست می دهد وقتی که آنها با رضایت مندی به گشت و گذار مناطق تاریخی، فرهنگی و تفریحی شهر اولین ها می پردازند.

تبریزمن، سرویس شهری: وجود دهها موزه، خانه های تاریخی، مجتمع های تجاری و مراکز خرید، بناهای تاریخی، رستوران های مدرن و سنتی و غیره همگی نشان از تبدیل تبریز به یک شهر مسافرپذیر دارد که با پیوست بنیه تاریخی خود توانسته تا حد زیادی از خواسته های گردشگران داخلی و خارجی را برآورده سازد، زیرا خبرنگار تبریزمن در گفتگوی اجمالی خود با تعداد زیادی از مسافران به این نکته پی برده است.

اما به نظر می رسد تعداد کم و محدود اماکنی که با مقوله نظافت رابطه مستقیم دارد برخی از مسافران هموطن را آزرده خاطر می سازد.

درست حدس زده اید! توجه به ساخت “سرویس های بهداشتی” از جمله موضوعاتی است که در چند سال اخیر در دستور کار مسوولان شهری قرار گرفته است ولی باید بیش از پیش به وجود ملموس آن در کلان شهری همچون تبریز پی برد، زیرا در اکثر مواقع که ما خبرنگاران در سطح مناطق مختلف شهر در حال رفت و آمدیم با بسیاری از این کمبودها روبرو شده و پریشان حالی گردشگران را مشاهده می نماییم!!

635571164540882830

اگر کمی بیندیشیم به این نکته می رسیم که وجود سرویس بهداشتی با حداقل امکانات و یا حتی با لوازم معیوب از عدم وجود آن بهتر است به طوری که باعث امیدواری مسافران برای حضور و اقامت بیشتر در منطقه می گردد که البته در اسرع وقت نسبت به اصلاح آن مکان اقدام می شود.

این موضوع زمانی نیاز مبرم می یابد که مسافران در مناطق مرکزی شهر تبریز در حال گردش هستند و باید با آسودگی خاطر به خرید و یا بازدید بپردازند اما عدم دسترسی سهل به سرویس های بهداشتی که در برخی موارد از تابلوهای راهنما نیز بی بهره هستند موجب آزردگی آنها می گردد…بگذریم که این امر در روزهای جمعه و تعطیل دو برابر روزهای عادی مشکل زاست.

یک شهردار مهربان داریم که می تواند برای این نقص و کمبود شهری در جهت رفاه حال گردشگران راه حل ارایه کرده و دستور رفع این مشکل را صادر نماید و من خبرنگار نیز در باب خدمت به آبروی شهرم این سطور را بیان می نمایم تا شاید به حول و قوه الهی و تلاش آن کارگرانی که دستان شان را می بوسم یک مشکل اساسی شهری که از ابتدا نیز اول بوده است اکنون نیز اول باشد و این مسیر تا آینده نیز تداوم یابد.

تلاش جمعی شهروندان با استفاده از اقدامات موثر دستگاه های اجرایی شهری به طور حتم می تواند کارساز شده و در عمران و آبادی و حیثیت تبریز همیشه قهرمان نتیجه بخش باشد.

بنابراین شاید طرح موضوع سرویس های بهداشتی برایمان خنده دار باشد اما باید بدانیم که امروزه یکی از ضروریات و داشته های یک شهر توریستی، تاریخی و فرهنگی است که در امثال شهرهای بزرگ جهان وجود دارد و شهر اسلامی باید از وجود آن سیراب گردد.

شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :