معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر ضرورت برنامه‌ریزی مدون و زمانبندی شده برای ۱۷۸ روز باقی مانده تا رویداد «تبریز ۲۰۱۸» تأکید کرد.

به گزارش تبریزمن، زهرا احمدی‌پور در نشست مشترک ستاد ملی سیاستگذاری و ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی استانی تبریز ۲۰۱۸، با بیان اینکه در گزارشات کارگروه‌ها زمان‌بندی‌ها لحاظ نشده‌اند و فقط در حد پیشنهاد است، گفت: برای روزهای باقی مانده تا شروع رویداد تبریز ۲۰۱۸ به برنامه‌ریزی زمانبندی شده و مدون نیاز داریم تا امکان رصد و پیشرفت کار به طور دقیق مشخص شود.

وی ادامه داد: به منظور میزبانی از مراسمات بین المللی در تبریز، نیاز است دعوت‌نامه‌ها از چند ماه قبل به کشورهای مختلف ارسال شود و تبریز به نمایندگی از کل ایران میزبان خواهد بود.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد، نیازمند مشارکت تمامی استان‌ها هستیم و این یک رویداد بین المللی است.

وی توجه اساسی به تبلیغات و بازاریابی در خصوص تبریز ۲۰۱۸ را از ضروریات دانست و افزود: تمامی شبکه‌های ریلی، هوایی و جاده‌ای کشور باید به تبلیغات ۲۰۱۸ بپردازند تا هر مسافر ورودی از هر نقطه‌ی کشور هنگام ورود به ایران در مورد این رویداد آگاهی داشته باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تبلیغات تبریز ۲۰۱۸ در فرودگاه‌ها و مبادی ورودی کشور را مهم دانست.

وی تاکید کرد: باید بر روی لباس‌های بازیکنان تیم ملی، لوگوی تبریز ۲۰۱۸ چاپ شود و ورزشکاران کشور مبلغ این رویداد باشند.

احمدی‌پور تبریز را شهری با قدمت کهن دانست و افزود: تبریز را فقط به عنوان یک شهر معرفی نکنیم بلکه تبریز موقعیت بسیار استراتژیک و نقش موثری در توسعه گردشگری کشور دارد.

وی تاکید کرد: بخش مهمی از برگزاری تبریز ۲۰۱۸ را باید به بخش خصوصی محول کنیم تا پشتیبان اصلی این رویداد باشند؛ به طوری که در مدیریت پنج محور گردشگری مشارکت داشته باشند.

احمدی‌پور تاکید کرد: از لحاظ جابجایی اعتبارات دولتی مشکلی نداریم ولی برای تامین اعتبارات باید برنامه های دقیق تک تک کارگروه‌ها مشخص شوند.

احمدی‌پور ادامه داد: الان دیگر زمان پیشنهادات نیست بلکه زمان برنامه‌ریزی و شروع کار است.

وی به ظرفیت‌های بالای استان در گردشگری اشاره کرد و افزود: هرگونه بهانه تراشی برای رسیدن به اهداف تعیین شده در تبریز ۲۰۱۸ مورد قبول نیست و باید به بهترین شکل ممکن این رویداد را برگزار کنیم؛ چرا که انتخاب دیگر شهرهای کشور برای رویدادهای بین المللی به نحوه میزبانی از رویداد تبریز ۲۰۱۸ وابسته است و این رویداد به عنوان یک شروع خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور کشور و دولت تدبیر و امید تاکید ویژه به صنعت گردشگری دارند و ایران ظرفیت‌های بالایی از لحاظ طبیعی و تاریخی دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :