سرخپوشان فوتبال آذربایجان رقابت های لیگ برتر را با برد ۵ بر صفر مقابل استقلال اهواز به خاتمه رساندند و هم اینک در حال آماده سازی خود برای موفقیت در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا می باشند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: تیم تراکتورسازی شروع خوبی در رقابت های لیگ برتر نداشت و نتایج نه چندان خوبی که در بازی های ابتدایی بدست آورد، باعث شد تا زمان زیادی را در نیمه های جدول رده بندی سپری کند.

کنار رفتن تونی الیویرا از نیمکت سرمبیگری تیم و جایگزینی وی با امیرقلعه نوعی در حوالی نیم فصل دوم هم موید همین موضوع است. با این حال سرمربی جدید توانست با تغییر فضای حاکم بر تیم و ترمیم روحی بازیکنان، انگیزه را به آن ها برگردانده و اوضاع را بهبود بخشد.

امتیازات سرخپوشان در نیم فصل دوم رو به بهبودی گذاشت و بار دیگر تراکتور به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی مطرح شد، با این حال یکی دو نتیجه بد مقابل تیم هایی چون سیاه جامگان و صبای قم باعث شد تا شانس قهرمانی تیم از دست برود، با این وجود همچنان شانش کسب سهمیه آسیایی وجود داشت.

سرخپوشان در بازی های پایانی فصل هم پیروزی های لذت بخشی مقابل استقلال تهران و استقلال اهواز بدست آوردند اما تساوی استقلال مقابل صبا در هفته پایانی، مانع از به دست آمدن رتبه سوم جدول برای تراکتورسازی شد. با این حال شانس کسب سهمیه چهارم در شرایطی که استقلال در جام حذفی به قهرمانی دست یابد، همچنان وجود دارد.

IMG_5613

به این ترتیب می توان گفت که شاگردان قلعه نوعی فصلی را که خوب آغاز نکرده بودند، خوب به اتمام رساندند اما شاید اگر این چینش و وضعیت از اول فصل در باشگاه حاکم بود، تراکتور می توانست با اختلاف خوبی قهرمانی لیگ را بدست آورد.

حال پس از اتمام مسابقات لیگ برتر، دو بازی حساس در رقابت های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برای پرشورها باقی مانده که با قاطعیت می توان گفت حساس ترین بازی های فصلشان می باشد. تراکتورسازی برای اولین بار در این مرحله از مسابقات حاضر خواهد شد و مطمئنا هواداران این تیم در بازی برگشت، بار دیگر حضوری حماسی خواهند داشت و شور و هیجان خود را به آسیا نشان خواهند داد.

النصر، حریف تراکتور در این مرحله، تیم چهارم جدول رده بندی لیگ امارات است که بازیکنانی چون نیلمار برزیلی و لوئیز خیمنز شیلیایی را به همراه چند بازیکن خارجی خوب دیگر در ترکیب  خود می بیند. باید منتظر ماند و دید که در یکی از تاریخی ترین رقابت های تراکتورسازی، چه نتیجه ای ثبت خواهد شد، آیا شاگردان قلعه نوعی با ادامه روند خوب خود، تیم اماراتی را شکست داده و راهی مرحله یک چهارم نهایی خواهند شد یا اینکه این دو بازی، آخرین دیدارهای تراکتورسازان در لیگ برتر خواهد بود…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :