جنجال لباس های تولیدی شرکت جیووا از اصلی ترین سوژه های خبری فصل جدید لیگ برتر فوتبال می باشد و حسابی حاشیه ساز شده است، شرکتی که اسپانسرینگ البسه باشگاه تراکتورسازی را نیز در اختیار دارد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: طراحی و کیفیت پیراهن های یک تیم فوتبال، بسیار پراهمیت و دارای بازتاب های فراوانی است، از همین روست که باشگاه های مطرح فوتبال در جهان، با شرکت های تولیدی البسه ورزشی قراردادهای نجومی و بسیار پر سر و صدایی منعقد کرده و حساسیت ویژه ای روی کیفیت و طرح پیراهن هایشان دارند.

با این حال اگر از انتقاداتی که بر کیفیت پایین لباس های این فصل تراکتورسازی – که طبق افشاگری های انجام شده در برنامه نود، از تولیدات بسیار ضعیف ایرانی شرکت جیووا می باشد – بگذریم و طراحی ای که اصلا روی این البسه انجام نشده را نادیده گرفته و روی نقطه ضعف حاصل از تبلیغات فراوان و آزاردهنده سرپوش بگذاریم!، به نکته جالب دیگری بر می خوریم…

این که البسه تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس کمی تا قسمتی از روی هم کپی شده و اساسا این دو تیم بزرگ فوتبال کشور، یک ست ورزشی را استفاده می کنند.

جوراب ها، شورت های ورزشی و پیراهن های دو تیم بیش از ۸۰ درصد با یکدیگر مطابقت داشته و حتی برخی جزئیات هم که در طراحی پیراهن ها انجام شده، مثل نوارهای سیاه استفاده شده در یقه ها و آستین ها، کاملا مشابه هستند. تبلیغات روی پیراهن ها نیز که شامل تبلیغات همراه اول، ۳۰۹۰ و بانک کوثر می باشد کاملا با یک طرح و تعداد یکسان پیش بینی شده و تنها وجه تمایز، وجود آرم احیای دریاچه ارومیه روی شانه پیراهن های بازیکنان تراکتورسازی می باشد!

اینگونه برنامه ریزی ها و بی مسئولیتی ها بارها و بارها مشاهده شده و در همه جای کشور چنین سهل انگاری هایی وجود دارد، اما اینکه پیراهن دو تا از تیم های بسیار پرطرفدار کشور تا حد بسیار زیادی از روی هم کپی شده باشند، حقیقتا جای بحث دارد…

پدیده جیووا، ویروسی است که معلوم نیست با دست چه کسی راهش به فوتبال و ورزش ایران باز شده، اما توانسته در این مدت حسابی تاثیرگذار بوده و ماموریت خود را به خوبی انجام دهد!

باشگاه ماشین سازی هم پیش از این قرار بود از لباس های این شرکت استفاده کند، اما در حال حاضر بازیکنان آن از البسه شرکت ایرانی مجید استفاده می کنند.

تراکتورسازی فصول گذشته را با لباس های شرکت اسپانیایی کلمه سپری کرد که گاها طراحی های خوبی نیز از آن شاهد بودیم، با این حال پس از حضور سردار آجرلو ارتباط با این شرکت قطع شده و سرخپوشان تراکتورسازی همگام با برخی از سایر تیم های کشور، با جیووا به توافق رسیدند.

photo_2016-08-08_14-52-50

photo_2016-08-08_14-56-55


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :