خبرخوان
بی برنامگی فوتسال ایران تمامی ندارد؛

لیگ برتر فوتسال ۱۳ تیمی شد و کَک هیچکس نگزید!

نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال درحالی با یک تیم کمتر برگزار می‌شود که ۱۳ تیمی شدن مسابقات یکبار زنگ بی برنامگی فوتسال ایران را به صدا درآورد و هیچکس به آن توجهی نکرد.

به گزارش تبریزمن، بعد از انصراف تیم کاشی نیلوی اصفهان از دیدار مقابل تیم‌های یاسین پیشرو قم و گیتی پسند در هفته چهاردهم و پانزدهم لیگ برتر فوتسال، این تیم طبق قانون و به خاطر عدم شرکت در دو مسابقه پی در پی، به لیگ دسته اول سقوط کرد تا نیم فصل دوم لیگ برتر با اتفاق ویژه‌ای دنبال شود.

سقوط یک تیم لیگ برتری به لیگ دسته اول، آنقدر برای ورزش و بخصوص فوتسال عادی شده است که کمتر کسی به پیگیری و ریشه‌یابی این ماجرا پرداخت و در واقع “کَک هیچکس از این اتفاق بزرگ نگزید.” هرچند تیم کاشی نیلو در لیگ فوتسال دومین تیم اصفهان محسوب می‌شد و تماشاگر زیادی نداشت ولی نکته عجیب اینجاست که حتی هیات فوتبال استان اصفهان هم به سادگی از کنار یک سهمیه لیگ برتری فوتسالش گذشت و سرمایه‌ای که به سختی لیگ برتری شده بود را از دست داد.

علیرضا باطنی عضو هیات مدیره باشگاه کاشی نیلو تاکید کرده که این تیم به خاطر عدم حمایت هیات فوتبال اصفهان از حضور در مسابقات انصراف داده است. به گفته باطنی، مالکیت این باشگاه در اختیار کارخانه کاشی نیلو قرار نگرفته و هیات فوتبال از دادن این امتیاز، خودداری کرده بود. از سوی دیگر، علی‌اکبر ابرقویی نژاد رئیس هیات فوتبال اصفهان هم گفته بود که این هیات نمی‌توانسته کمک مالی به تیم کاشی داشته باشد و از سوی دیگر، امتیاز تیم دست کارخانه کاشی نیلو امانت بوده است.

سقوط تیم کاشی نیلو، صرفنظر از دلایلی که عنوان می‌شود، یکبار دیگر چراغ بی نظمی فوتسال ایران را روشن کرده؛ فوتسالی که ضمانت اجرایی قوانینش در حدی نیست که حتی بتواند از انصراف یک تیم در لیگ برتر جلوگیری کند و یا از ابتدای فصل، اجازه حضور در لیگ را به تیم‌هایی ندهد که از توانایی مالی برای شرکت در مسابقات برخوردار نیستند.

به نظر می‌رسد تا زمانی که فوتسال ایران با مشکلات ابتدایی و عجیب و غریبی از این دست روبرو است، دلیل ناکامی‌‌های بین المللی و از دست دادن قهرمانی در جام ملتهای آسیا را نباید در جای دیگری جستجو کرد؛ فوتسالی که در آن تیم‌هایی ظهور می‌کنند که حتی ۶ ماه هم توانایی حضور در مسابقات را ندارند و یا از مشکلات عدیده در بخش پایه و آکادمی رنج می‌برند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :