رقابتهای لیگ دسته یک شطرنج کشور از ۲۰ مهر به میزبانی استان همدان آغاز شد. ۱۵ تیم در این دوره از رقابتها برای قرار گرفتن در سه رتبه نخست جدول و صعود به لیگ برتر با هم به رقابت می پردازند.

به گزارش تبریزمن، نوزدهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی لیگ دسته یک آقایان کشو از ۲۰ مهر به میزبانی هیات شطرنج همدان آغاز شد و تا ۲۵ مهر ادامه دارد. ۱۵ تیم در این دوره از رقابتها حضور دارند که در ۷ دور با هم به رقابت می پردازند. قرار است سه تیم برتر این رقابتها به لیگ برتر راه پیدا کنند.

تیم های حاضر در این مسابقات عبارتند از: خانه شطرنج اراک، هیات شطرنج همدان، هیات شطرنج کرمانشاه الف، هیات شطرنج کرمانشاه ب، هیات شطرنج ملایر، هیات شطرنج شاهرود، میرک کیش یزد، موسسه اطلاعاتی فرهنگی نخبگان، نابینایان و کم بینایان تهران، الوند همدان، صنعت و معدن همدان، شهرداری کرج، شرکت پالایشگاه نفت آبادان، تالار وحدت و تربیت زنجان.

سرپرستی این رقابتها بر عهده علی بابایی رئیس هیات شطرنج استان همدان است. هادی حیدریان تحت عنوان سرداور مسابقات ، ایرج صباح و سپیده جهانگیری و بهاره قربانی نیز به عنوان داور در این رقابتها حضور دارند.

آغاز دور دوم لیگ دسته یک با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان

احمد علی بابایی رئیس هیات شطرنج استان همدان در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون شطرنج در خصوص این میزبانی عنوان کرد: انتظار شرکت حداقل ۲۰ تیم در این مسابقات را داشتیم و حتی ظرفیت و توان برگزاری رقابتها تا ۳۰ تیم را داشتیم و البته با شرکت ۱۵ تیم برخی برنامه ها و محل میزبانی را تغییر دادیم و رقابتها در خانه شطرنج همدان برگزار می شود.

وی افزود: اگر اهمیت لیگ برتر بیش از پیش به تیم های شناسانده شود بدون شک لیگ برتر با استقبال بیشتری روبه رو خواهد بود. به هر حال هیات شطرنج استان همدان با تمام توان خود برای ارائه بهتر میزبانی این رقابتها تلاش می کند . صبح امروز نیز دور دوم این رقابتها با حضور آقای رسول منعم مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان همدان و جمعی از مسئولان آغاز شد. قصد داریم تا هر دور این مسابقات را با حضور یکی از مسئولان استان آغاز کنیم.مراسم اختتامیه نیز با حضور مسئولین فدراسیون برگزار خواهد شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :