مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی کفت: مابه التفاوت حقوق کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تا۳۱ تیرماه واریز می‌شود.

به گزارش تبریزمن، جعفر سمساری ظهر امروز در  دیدار با  کریم صادق‌زاده  دبیر اجرایی خانه کارگر آذربایجان‌شرقی ومنتخب دوره پنجم شورای شهر تبریز اظهار داشت: ارائه خدمات بهینه به  مخاطبان سازمان تأمین اجتماعی در اولویت فعالیت‌های این اداره کل قرار دارد.

وی با اشاره به گستردگی نوع خدمات تامین اجتماعی و  جامعه هدف آن افزود: در شرایطی که هم اکنون سازمان تامین  اجتماعی با کمبود منابع مواجه است ولی همواره تلاش کرده تعهدات خود را به کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران ارائه کنند.

سمساری در ادامه  به نقش  تشکل‌های کارگری و بازنشستکان  در همراهی با سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در استان آذربایجان‌شرقی نهادهای کارگری و بازنشستگی با وحدت و یکپارچگی خود همراهی خوبی با سازمان تامین اجتماعی داشته و با طرح مطالبات سازمان تامین اجتماعی در سطح جامعه که در واقع حقوق حقه خود آنان است و پیگیری قانونی آن از طریق مسئولان و نمایندگان مجلس توانسته‌اند کمک‌های موثری به پیشرفت امور این سازمان کنند.

وی به  نقش سازنده  کریم صادق‌زاده تبریزی به عنوان دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز در طرح مشکلات کارگران و بازنشستگان گفت: در طول این سال ها ایشان با جسارتی منطقی و با رعایت حدود ها وارد این عرصه شده که جامعه کارگری و بازنشستگی بایدقدرشناس وی باشد.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار ضمن تبریک  هفته سازمان تامین اجتماعی  گفت: سازمان تامین احتماعی نهادی است که در واقع بخش عمده فعالیت آن  آینده نگر و در جهت تامین نیازهای آتی قشر زحمتکش جامعه  بوده و بر همین اساس باید  توجه جدی به  توسعه فعالیت‌ها و رفع موانع پیشروی آن شود.

کریم صادق‌زاده تبریزی با بیان اینکه اصلی ترین راهکار حمایت از سازمان تامین اجتماعی  با توسعه اشتغال و افزایش بیمه شدگان و منابع درآمدی آن محقق می شود خاطرنشان کرد: متاسفانه عملکرد برخی نهادها  در سال های اخیر سبب شده که حداقل  در سطح استان آذربایجان شرقی بجای افزایش اشتغال و رونق تولید حتی اشتغال موجود در واحدهای صنعتی نیز با مشکل مواجه شده و این امر بر مشکلات نهادهای خدمات رسانی چون سازمان تامین اجتماعی افزوده است

وی در ادامه با قدردانی از تلاش مدیرکل و کارکنان تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه تامین اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی تلاش‌های خوبی را در بهبود ارائه خدمات از خود نشان داده اما باید در نظر داشت عمده مشکلات ما با تامین اجتماعی به مسائل ساختاری و کلان آن بر می‌گردد که باید  برای رفع آن تلاش کنیم.

همین گزارش حاکی است در ادامه این دیدار مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از بخش های مختلف خانه کارگر تبریز بازدید و با نحوه ارائه خدمات مختلف رفاهی آموزشی این نهاد کارگری از جمله در  زمینه بیمه تکمیلی  آشنا شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :