به نظر می رسد حضور نریمان جهان در اتریش، بدون اطلاع مسئولان گسترش فولاد برای این بازیکن گران تمام شده و کار صدور رضایتانه برای او را پیچیده کرده است…

تبریزمن، سرویس ورزشی: سامان نریمان جهان که در نیم فصل دوم پس از اتمام دوران خدمت سربازی اش تراکتورسازی را ترک و راهی تیم سابقش گسترش فولاد شد، نتوانست در این تیم آن گونه که باید نظر کادر فنی گسترش فولاد را به خود جلب نماید و تبدیل به یک نیمکت نشین محض شد.

پس از پایان فصل، نریمان جهان بدون اطلاع مسئولین باشگاه گسترش فولاد راهی اتریش شد تا در تمرینات این تیم شرکت کرده و تست بدهد که از بد ماجرا، او در این تست رد شد و در مقابل مسئولین نه چندان خوشحال گسترش فولاد قرار گرفت!

این باشگاه همین امروز در بخشی از بیانیه خود نوشته است:

” زمانی که این بازیکن بدون اطلاع و اجازه باشگاه، راهی اتریش شد و در تمرینات تیم مدنظرش شرکت کرد، پای بر روی اصول فوتبال حرفه ای و حتی اخلاقی گذاشت و حالا بقول معروف با ننه من غریبم بازی بدنبال توجیه اشتباه خود و به نوعی دست پیش گرفتن است.”

ننه من غریبم بازی نریمان جهان شاید پستی است که در اینستاگرام قرار داد:

11111111111_1

اما به نظر می رسد این موضوع و دلخوری از حضور بی اجازه نریمان جهان در اتریش پایان کار نیست و این بازیکن در مذاکره با گسترش فولاد نیز به بن بست رسیده است. با این حال نریمان جهان به عنوان یک بازیکن حرفه ای باید به قرارداد خود پایبند بوده هر تصمیمی که از طرف باشگاه برای او گرفته می شد، اطاعت کند.

از طرف دیگر هم مسئولان گسترش نشان داده اند که در اکثر مواقع همکاری خوبی با تیم بازیکنان بومی و همچنین تیم های همشهری مثل تراکتورسازی داشتند و در مواقع حساس به کمک آن ها آمده اند.

خود نریمان جهان و حتی رسول خطیبی در روزهای گذشته اعلام کرده اند که مذاکرات برای پیوستن این بازیکن به ماشین سازی انجام شده و طرفین به توافق دست یافته اند و تنها مورد باقی مانده صدور رضایت نامه از طرف باشگاه گسترش فولاد می باشد که کار را به تعویق انداخته است.

همین موضوع باعث شده تا هواداران ماشین سازی در صفحات مجازی دست به اعتراض به مسئولان گسترش فولاد زده و خواهان حل این مشکل شوند.

با این حال باشگاه گسترش فولاد نیز طی بیانیه خود – که بخش هایی از آن در ادامه آمده است – توپ را به زمین ماشین سازی و نریمان جهان انداخته و خواسته های آنان را غیرحرفه ای خوانده است. حال باید منتظر ماند و دید که در طی امروز یا روزهای آینده چه تصمیمی در این خصوص گرفته خواهد شد:

” همانگونه که تمامی فوتبال دوستان استان و حتی کشور بر این موضوع اذعان دارند، مدیریت باشگاه گسترش فولاد تبریز همواره بدنبال پرورش و کمک به موفقیت بازیکنان و مربیان بومی و حتی دیگر تیم های استان بوده و هیچ گاه در پی کسب انتفاع نبوده است.

– موضوع همکاری و تعامل باشگاه گسترش فولاد با دیگر تیم های همشهری برای تعالی بازیکنان و بطورکلی فوتبال تبریز، بر همه فوتبال دوستان واضح و مشخص است و حتی در نقل و انتقالات اخیر نیز علیرغم اعلام نیاز کادر فنی و توافق با محمد نوری و کرار جاسم، پس از اطلاع از نظر تراکتورسازی برای جذب آنان، مذاکره با این دو بازیکن را متوقف نمود.

– ضروری ست که بر این نکته نیز توجه شود که به هرحال باشگاه گسترش فولاد تبریز جزیی از مجموعه ای خصوصی محسوب می شود و هیچ گونه ارتزاق از بودجه دولتی ندارد و در همین راستا، بهره وری از سرمایه های خود را حقی مسلم می داند.

– باشگاه گسترش فولاد طی سالهای اخیر بیشترین حد همکاری را با سامان نریمان جهان انجام داده و تمامی فرصت های موفقیت را برای وی فراهم کرده است و نریمان جهان در حال حاضر، دو فصل دیگر با گسترش فولاد قرارداد دارد و باید در خدمت این باشگاه باشد و در صورتی که اجرای این امر از طرف وی ، میسر نیست باید براساس معیار های فوتبال حرفه ای رفتار کرد.

– گفتنی ست، زمانی که این بازیکن بدون اطلاع و اجازه باشگاه، راهی اتریش شد و در تمرینات تیم مدنظرش شرکت کرد، پای بر روی اصول فوتبال حرفه ای و حتی اخلاقی گذاشت و حالا بقول معروف با ننه من غریبم بازی بدنبال توجیه اشتباه خود و به نوعی دست پیش گرفتن است.

– همچنین پیشنهاد پرداخت مبلغ از سوی ماشین سازی در قبال صدور رضایت نامه امری طبیعی در فوتبال حرفه ای است و موضوع رقم مورد ادعای مطرح شده نیز تکذیب می شود و از این طریق اعلام می شود که مبلغ تعیین شده جهت صدور رضایت نامه، رقمی معقول و منطقی نسبت به موارد مشابه در نقل و انتقالات تیم های لیگ برتری است.

– علاوه بر این، مدیریت باشگاه گسترش فولاد راهکار دیگری برای این موضوع ارایه شده که بر اساس آن، درصورتی که به هر دلیلی پرداخت مبلغ تعیین شده برای صدور رضایت نامه نریمان جهان مقدور نبود، وی می تواند با تمدید قرارداد خود، بصورت قرضی راهی تیم مدنظرش شود که متاسفانه مباحث و شروطی مانند حق فسخ یکطرفه در صورت داشتن پیشنهاد خارجی و غیره … از طرف این بازیکن مطرح شد که آن را تنها می توان با عهدنامه ترکمنچای مقایسه کرد.

– روابط عمومی باشگاه گسترش فولاد تبریز با ابراز تاسف از فضای به وجود آمده در باره وضعیت سامان نریمان جهان، یادآور می شود، متاسفانه بقول معروف، گره ای که می شد با دست باز کرد را به دندان گرفته اند و موضوع جاری و دارای راهکار در چارچوب فوتبال حرفه ای را به فیلم هندی تبدیل کرده اند .

– باشگاه گسترش فولاد تبریز امیدوار است، سامان نریمان جهان نیز همچون جابر انصاری دو فصل قبل و محمد ابراهیمی و داریوش شجاعیان طی فصل گذشته و … که با همین کادر فنی به اوج رسیدند، وی نیز با پرهیز از ورود به حاشیه ها و تلاش جهت بروز توانایی های خود، مسیر موفقیت پایدار را برای آینده نزدیک بپیماید و شاهد ثبت افتخاری دیگر برای باشگاه گسترش فولاد تبریز باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :