شاید مهم نباشد، مجموعه‌‏ای «شهرزاد» نام بگیرد تا قصه‏‌ی شخصیت اصلی آن ما را به یاد داستان‏‌های هزار و یک شب بیندازد. گاهی شخصیت اصلی آنقدر قصه‏‌گوست که بی‏‌هیچ زحمتی مجموعه را به نام خود می‏‌کند و مخاطب را بر آن می‏‌دارد که مجموعه را مصادره به مطلوب شخصیت اصلی داستان کرده و آن قصه را با نام او کند. به نظر اگر نام این مجموعه حتی اگر «شهرزاد» نبود، به این نام شهره می‏‌شد. ترانه علیدوستی آنقدر برای این نقش ساخته شده که روایت‏گری‏‌اش در جشن اختتامیه فصل اول این مجموعه در ظاهر و لباس‏‌هایش نیز بروز و ظهور پیدا کرده است.

مجموعه شبکه خانگی «شهرزاد» را شاید بتوان از موفق‏ترین مجموعه‏‌های تولید شده در شبکه خانگی دانست که گاه یک سر و گردن بالاتر از مجموعه‏‌های تلوزیونی نیز قرار گرفته است. شاید انتخاب درست بازیگران و داستان عاشقانه همخوان با فرم این مجموعه همگی عواملی باشند که توانسته‏‌اند «شهرزاد» را از دید مخاطبانش موفق کنند. اما همه این‏ها نشان از باورپذیری نقش‏‌های بازیگران در بستری دارد که برای زندگی آنها ساخته شده است. چیزی که به نظر همسو با شخصیت اصلی هر یک از این بازیگران در زندگی و استایل شخصی آنهاست. اما بد نیست، خارج از فرم ارائه شده در این مجموعه نگاهی هرچند گذرا به استایل شخصی این بازیگران خارج از آنچه کارگردان خواسته، بیندازیم.

ترانه علیدوستی بازیگر نقش شهرزاد/ مثل هر آنچه از این بازیگر سراغ داریم این‏‌بار نیز ترانه علیدوستی، ساده و منحصر به فرد ظاهر می‏‌شود. او خود می‏‌تواند معرفیکننده شمایل خاصی از سادگی و آراستگی باشد و خیلی‌ها را به این سلیقه علاقه‌مند کند. علیدوستی در جشن پایانی این مجموعه با مانتوی تکه دوزی شده و مناسب با قصه‌گویی‌اش در «شهرزاد» روی فرش قرمز ظاهر می‏‌شود. لباسی که با گل تکه دوزی شده که می‏‌تواند تخطی او از برش‌های خطی را نیز در ظاهری ساده، در نظر آورد. علیدوستی با آویز مرغ آمین، لباس‌هایی با رنگ روشن و شلواری مچ‌ دار، در این جشن نماینده تیپی از نقش‏‌اش در قصه و شخصیت ساده و دوست داشتنی این بازیگر در زندگی خصوصی خود است.

امیرحسین فتحی، پسر حسن فتحی که در مجموعه شهرزاد نقش عاشق دلباخته را مقابل پریناز ایزدیار بازی می‏‌کرد، در این جشن با پیراهن سفید، کت و شلوار مشکی و کفش ورنی، پوشش مناسبی برای اختتامیه و قدم زدن روی فرش قرمز انتخاب کرده بود. البته با ذکر این نکته که باز گذاشتن دکمه‌های یقه پیراهن می‌تواند معرفی کننده شخصیت راحت او باشد که چندان خود را در قالب و قیدهای تیپ کلاسیک نگه نداشته است.

مصطفی زمانی از آن دسته بازیگران مجموعه شهرزاد که توجه چندانی به شرکت در چنین مراسمی نداشته است. گرچه رنگ آبی پیراهن او بسیار با رنگ چشم و ظاهر او همخوان است، اما شاید انتخاب تیپ کژوال، آن هم در مراسمی رسمی را بتوان نشانه راحتی او حتی در مراسمی رسمی دانست.

نهال دشتی، خواهر فرهاد در این مجموعه، هر چند لباس‏‌هایش را درست ست کرده است، اما با توجه به مانتو کار شده او شاید بهتر بود این تیپ با شلوار پارچ‌ه‏ای آزادتری همراه می‌‏شد. شلوار کتانی او چندان مناسب با لباس‌‏هایی که پوشیده است نیست.

یاشا جمالی، در نقش اصغری به حدی بی‌‏توجه به شرکت در مراسمی رسمی بوده است که گویی او را از وسط سریال روی فرش قرمز این مجموعه آورده‌‏اند. او بی‏‌هیچ تغییر لباس و چهره‌ای، گویی آمده به آقا هاشم در مراسم اختتامیه کمک کند.

پرویز پرستویی با تیپ کژوال، اما مناسب برای شرکت یک مهمان در جشن سریالی که خود در آن نقشی نداشته است، برای همراهی این بازیگران، روی فرش قرمز حاضر شد.

جمشید گرگین، از دیگر مهمانان این جشن را باید از خوش‏پوشان جشن «شهرزاد» دانست. او با کت کرم رنگ، شلوار آبی روشن و تی شرت یقه دار سرخ رنگ چرخش رنگی برای هماهنگی در پوشش ایجاد کرده که در عین مورد توجه واقع شدن، خوش پوشی اش در انتخاب رنگ و لباس را به دیگران نشان می‏دهد.

احسان کرمی، مجری این مراسم، مثل همیشه بسیار آراسته و خوش پوش با کت شلوار مشکی و پیراهن سفید یقه دیپلمات، کفش مشکی ورنی و با استفاده از رنگ سرمه‌ای در یقه کت، دستمال و دکمه، با شکست مشکی حس خوبی در پوشش ایجاد کرده است. استایل و پوشش کرمی همواره مناسب و در راستای اجرای قوی و مودبانه اوست.

غزل شاکری در این مراسم با لباس بلند و سه لایه‌ای که قد او را بلندتر کرده است ظاهر شد. او با پوشیدن جلیقه زرد رنگی، روی لباس‏های مشکی‏اش سعی کرده نادیده گرفته شدن در انتخاب لباس را از خود دور کند و پوشش مناسبی برای شرکت در این مراسم برای خود در نظر بگیرد.

امیرحسین رستمی با توجه به جثه‌‏ای که دارد، شاید لباس‏‌هایش همواره همخوان با مراسمی که در آن شرکت می‏‌کند، به نظر برسد و گاه آن لباس را بی‏‌عیب نشان دهد. او در این جشن با ست کردن دو رنگ سفید سورمه‌ای و کت راه راه استایل تراشیده‌تری برای خود ایجاد کرده و سعی کرده کفش و کمربند را بی‌توجه به باقی لباس‌هایش با هم ست کند.

پریناز ایزدیار، «شیرین» مجموعه شهرزاد این‏‌بار نیز در انتخاب لباس برای حضور در این جشن خیلی شلوغش کرده است، درست مثل آنچه از نقش او در مجموعه شهرزاد سراغ داریم. انگار به لاله‌زار رفته و عجیب و در عین حال متفاوت‌ترین لباس‏‌های آن مزون‏‌ها را انتخاب کرده است.

مهدی سلطانی، آقا هاشم، با پوشیدن کتی سعی کرده سامانی به مجموعه لباس‌‏هایی که پوشیده است، بدهد. او با تی‌شرت مشکی و شلوار جین خیلی در قید و بند آمدن به مراسمی رسمی نبوده است. اما با یک کت به نوعی این بی‏‌حوصلگی را جمع و جور کرده است.

حسن فتحی، کارگردان مجموعه شهرزاد از مردان خوش‌پوش شب گذشته بود که مناسب با مراسم روی فرش قرمز ظاهر شد.

حمید فرخ‌نژاد نیز مهمان شب شهرزادی‌ها بود که بسیار آراسته و متفاوت از چهره همیشگی با ریش‌هایی بلند روی صحنه آمد.

لباس‌های شهاب حسینی و حضورش روی صحنه خسته‌تر از آن می‏‌نماید که در جشنی شرکت کرده باشد. شهاب حسینی بازیگر نجیب و حرفه‌ای سینمای ایران، در این جشن با کتی مشابه کت مهدی سلطانی، شلواری قهوه‌ای اما بدون کمربند، پیراهنی توسی رنگ و کفش‌های سورمه‏ای حاضر شد تا نشان دهد برای او بازی در نقشش مهم‌تر از هر چیزی است که بیرون از این کادر می‌‏گذرد.

سهیلا رضوی، بازیگر نقش مادر شهرزاد، بسیار ساده، شیک و مناسب لباس بر تن کرده به گونه‌ای که این سادگی و شیک پوشی خللی به راحتی‌اش وارد نکند. او با شالی قرمز سعی کرده از رنگی مجلل و مجلسی برای شرکت در مراسمی شاد بهره ببرد. محمود پاک‌‏نیت نیز با تیپ کژوال؛ پیراهن جین و شلوار کتان و کفش‌هایی راحت و کلاه کپ متفاوت از آنچه در نقشش در سریال نشان می‌‏داد، روی صحنه ظاهر شد.

اما نسیم ادبی همان‌گونه روی صحنه آمد و در این مراسم شرکت کرد که انتظارش می‏‌رفت. او که پیش از این در گفت‌و‌گوی مفصل و تصویری‏‌اش با «مد آنلاین» درباره سلیقه و پوشش‏‌اش صحبت کرده بود. با مانتو رنگی و تکه‌دوزی که بی‌شک طراحش خودش بوده است، با شالی سبز رنگ که هماهنگ با طیف رنگی مانتو اوست به این مراسم آمد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :