به گزارش تبریزمن، مادر سردار حسن شفیع‌زاده فرمانده دلاور توپخانه نیروی زمینی سپاه در دوران دفاع مقدس به فرزند شهیدش پیوست.

بانو حاجیه فاطمه کوچه مشک‌لر، مادر شهید حسن شفیع‌زاده که از هفته گذشته به دلیل بیماری در بیمارستان شهید محلاتی تبریز بستری شده بود، امروز به به فرزند شهیدش پیوست.

سردار شهید حسن شفیع‌زاده فرمانده دلاور توپخانه نیروی زمینی سپاه در دوران دفاع مقدس بود که در ۸ اردیبهشت سال ۱۳۶۶ بر اثر اصابت ترکش توپ در عملیات کربلای ۱۰ در منطقه عمومی ماووت به فیض شهادت نایل آمد.

شهید حسن شفیع‌زاده در مرداد ماه سال ۱۳۳۶ ه.ش در یک خانواده مذهبی در شهرستان تبریز متولد شد و تحت تربیت پدر و مادری مؤمن، متدین و مقلد امام پرورش یافت.

شهید شفیع‌زاده برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نبود و پس از پیروزی انقلاب و به دنبال تشکیل سپاه، به همراه دیگر برادران، نخستین هسته‌های سپاه را پی‌ریزی کرد و در سمت مسئول عملیات سپاه تبریز در سرکوبی خوانین، اشرار آذربایجان و حزب منحرف خلق مسلمان نقش فعال داشت.

با آغاز جنگ تحمیلی و محاصره آبادان، با یک دسته خمپاره‌انداز که تحت مسئولیت شهید باکری اداره می‌شد به جبهه‌های جنوب شتافت.

بعدها با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی خود قبضه‌های غنیمتی را در قالب توپخانه‌های لشکری و گردان‌های مستقل توپخانه به سرعت سازماندهی کرد.

شهید شفیع‌زاده در تاریخ ۶۶٫۲٫۸ در منطقه عملیاتی کربلای ۱۰ در شمال‌غرب (منطقه عمومی ماووت) در حالیکه عازم خط مقدم جبهه بود، خودرویش مورد اصابت ترکش گلوله توپ دشمن قرار گرفت و به آرزوی دیرینه خود نائل شد و به دیدار معشوق شتافت.

پیام صادق نجفی، شهرداری تبریز بە مناسبت درگذشت مادر سردار شهید حسن شفیع‌زاده بە این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر درگذشت بانو حاجیه خانم « فاطمه کوچه مشک‌لر» والده مکرمه سردار شهید حسن شفیع‌زاده، موجب تأثر و تألم فراوان گردید.

 درگذشت این مومنه پرهیزگار را تسلیت عرض کرده، برای روح بلند ایشان کە اینک در جوار فرزند برومندش آرام گرفته است، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال مسالت می‌کنم.

صادق نجفی

شهردار تبریز

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :