مدیرکل پدافند غیرعامل استان آذربایجان‌شرقی خواستار اصلاح ماده ۱۰۰ و عدم رعایت آمایش سرزمین و شهرها که با روح پدافند غیرعامل و سازه امن مخالف است، شد.

به گزارش تبریزمن، احمد جهانسری امروز در حاشیه برگزاری کلاس‌های گریدبندی شرکت‌های تخصص کالبدی پدافند غیرعامل در استان، بابیان اینکه در طول دو سال گذشته بحث گفتمان فرهنگ‌سازی را در استان راه‌اندازی کردیم تا همه در فضای پدافند غیرعامل قرار بگیرند و بحث گفتمان مشترک داشته باشیم، اظهار داشت: در این زمینه به این نتیجه رسیدیم که در ماه‌های اخیر مباحث را در بحث‌های تخصصی آغاز کنیم.

جهانسری، ادامه داد: در راستای اجرایی کردن مبحث ۲۱ و ماده ۲۱۵ و شرکت در پیوست‌های پدافند غیرعامل، کلاس‌هایی به مدت دو روز با حضور اساتید دانشگاه مالک اشتر و امام حسین (ع) در تبریز با مدیریت مسئول کالبدی سازمان کشوری برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در راستای اجرای هرچه بهتر ماده ۲۱۵ و مبحث ۲۱، همایش‌هایی برگزار کردیم تا زمانی که شرکت‌های دارای گرید به شهرداری‌ها و ادارات مراجعه کردند بدانند چگونه باید همکاری کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی، ادامه داد: پس از اتمام کلاس‌های آموزشی در استان شاهد ۱۵ شرکت دارای گرید بندی خواهیم بود که از بین شرکت‌هایی با رزومه بالا که گرید ۲ و ۳ را از سازمان برنامه‌وبودجه دریافت کردند، دعوت‌شده بودند.

وی تأکید کرد: البته ما به برگزاری این دوره‌ها بسنده نمی‌کنیم و دوباره اطلاع‌رسانی خواهد شد تا شرکت‌هایی که نتوانستند حضور یابند بتوانند با توجه به شرایط در دوره‌ها شرکت کنند تا در پروژه‌هایی که پیوست پدافند غیرعامل دارند همکاری کنیم.

جهانسری در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه امروز اگر با چشم‌باز دور و بر خود را نگاه کنیم در یک دهه گذشته سیل و زلزله که ویرانگر هست ویرانی‌های سختی نداشته اما بحران‌های انسان‌ساز در کشورهایی همچون یمن و سوریه ویرانی‌های بسیاری را به وجود آورده، ادامه داد: در حال حاضر دو قانون با روح پدافند غیرعامل و سازه امن مخالف است که باید قانون آن اصلاح شود که یکی از این نگرانی‌ها ماده ۱۰۰ و دیگری آمایش سرزمین و شهرها است که باید راهی پیدا کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :