به گزارش تبریزمن، جلسه امروز شورای شهر تبریز به دلیل برگزاری انتخابات هیات رییسه این نهاد مردمی، به صورت غیرعلنی و پشت درهای بسته تشکیل گردید و در نهایت نفرات منتخب از هر دو طیف در ترکیب هیات رییسه قرار گرفتند.

بدین ترتیب با اتمام انتخابات امروز، هیات رییسه شورای شهر تبریز شاهد ترکیبی ائتلافی گردید که اعضایی از هر دو طیف منتخبان مردم در آن قرار دارند و جالب اینکه هر کدام از آنها با ۱۸ رأی پیروز این رقابت شدند.

طبق نتایج اعلام شده، شهرام دبیری با ۱۸ رای موافق در سومین سال فعالیت دوره چهارم شورای شهر تبریز بر کرسی ریاست این نهاد تکیه زد، محمدحسین جعفری هم با ۱۸ رای به عنوان نایب رییس، جواد ششگلانی و رسول درسخوان نیز هر کدام با ۱۸ رای به عنوان خزانه دار و دبیر شورای شهر انتخاب شدند.

سعید حاجی زاده عضو رسانه ای و سخنگوی شورا نیز جای خود را به حبیب شیری آذر دیگر عضو رسانه ای این نهاد مردمی داد که ۱۷ رای موافق را کسب نمود.

اما امروز در سالن های شورای شهر تبریز حرف و حدیث هایی مبنی بر وجود لابی گری در برگزاری انتخابات هیات رییسه به گوش رسید که قابل توجه بود.

حبیب شیری آذر این موضوع را رد کرد و به تبریزمن گفت: در این انتخابات مشاهده کردیم که اعضای شورای شهر تبریز بر فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اتحاد و انسجام در راستای حفظ منافع کشور مهر تأیید زده و شعار ملی همدلی و هم زبانی را عملی کردند و لذا فضای حاکم بر انتخابات هیات رییسه شورای شهر نشان داد که اعضای شورا با اکثریت قاطع به منویات ایشان پاسخ مثبت دادند.

وی افزود: بدین ترتیب تأثیرات این انتخابات در مدیریت شهری و اداره آن و نیز ارایه خدمات بهینه به شهروندان مشاهده خواهد گردید.

سخنگوی جدید شورای شهر تبریز در مورد نحوه برگزاری انتخابات هیات رییسه و حواشی آن هم با اشاره به اینکه در جریان انتخابات به غیر از همدلی و هم زبانی مورد دیگری ندیدم تاکید کرد: نباید تعابیر دیگری در این خصوص صورت گیرد زیرا مجموعه شورای شهر به صرف نظر جمعی حرکت می کند و ساخت و پاختی در بین نبوده است.

وی در پایان اضافه کرد: شاخصه مهم این انتخابات، حضور اکثریتی اعضای شورای شهر بود که نشان از عزم ملی و اجرای فرمان مقام ولایت در مسیر اصل خدمت گزاری بی منت به مردم می باشد.

رسول درسخوان هم با ذکر این نکته که میزان، رأی مردم است به تبریزمن گفت: اعضای شورای شهر همگی در جایگاه برابری قرار دارند و لذا عضویت در ترکیب هیات رییسه هیچ گونه برتری ندارد.

وی افزود: این انتخابات با حضور پرشور منتخبان مردم باعث گردید تا همدلی و هم زبانی در بین اعضای شورا محقق شده و هر دو طیف در ترکیب هیات رییسه شورا قرار گیرند، لذا هر گونه ابهام در مورد برگزاری این رویداد مردود است.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اسماعیل چمنی غایب امروز جلسه غیرعلنی شورای شهر تبریز بود که گفته می شود در نمایشگاه فرش پایتخت حضور دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :