پنج‌شنبه ۲۴ دی‌ماه ورزشگاه تختی خرم‌آباد در حالی شاهد بازی تیم‌های خیبر و ماشین‌سازی در هفته بیست و یکم لیگ دسته اول فوتبال باگشاه‌های کشور است که حریف تبریزی با کنار گذاشتن “نادر دست‌نشان” سرمربی سابق این تیم، “رسول خطیبی” از مربیان بومی را جای‌گزین وی کرده است.

به گزارش تبریزمن، خطیبی سرمربی سابق تیم سیاه‌جامگان مشهد در لیگ برتر بود که به دلیل کسب نتایج نامطلوب، جای خود را به “فرهاد کاظمی” داد و پس از آن سوی کاظمی بارها متهم شده که تیم را ضعیف بسته است.

1375084456

 نکته جالب توجه این که خطیبی حال برخی از همان بازیکنان را به تیم ماشین‌سازی آورده و با این تیم نیت صعود دارد. از جمله بازیکنانی که در تعطیلات نیم‌فصل به ماشین‌سازی ملحق شده‌اند می‌شود از “محسن دلیر” نام برد، مهاجمی که پیش از حضور در سیاه‌جامگان در تیم تراکتورسازی بازی می‌کرد. همین طور رضا اعتمادی، سعید مهدی‌پور، امیز تیزرو و مهدی قریشی دیگر بازیکنان جدید تیم ماشین‌سازی هستند که قبلا شاگرد خطیبی بوده‌اند.

 photo_2016-01-11_19-20-42

 کادر فنی و بازیکنان جدید ماشین‌سازی با یک‌دیگر هماهنگ نیستند و خیبری‌ها می توانند از این موضوع نهایت استفاده را ببرند و کار ماشین‌سازی را در خرم‌آباد یک‌سره نمایند، چرا که ماشین‌سازی هفته بیستم نیز به دلیل عدم حضور آلومینیوم هرمزگان در تبریز با رای کمیته انضباطی ۳-۰ برنده اعلام شد و با این اوصاف اکنون بیش از یک ماه است که از مسابقات رسمی دور می‌باشد.

خیبر همواره در برابر ماشین‌سازی مقتدر عمل کرده و سال ۱۳۶۸ این تیم را در همین ورزشگاه تختی خرم‌آباد با ۴ گل در هم کوبیده است. پس از آن نیز در سال‌های ۷۶ و ۷۷ تیم فجر (خیبر) خرم‌آباد دو بار ماشین‌سازی را در خرم‌آباد شکست داد و در زمین حریف با این تیم به تساوی رسید.

سال ۱۳۷۱ نیز خیبر، ماشین‌سازی را در تبریز با یک گل شکست داد و در بازی برگشت به دلیل زیر کشت رفتن زمین چمن ورزشگاه تختی خرم‌آباد در بروجرد میزبان این تیم بود که با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب این تیم شد.

حال با این تفاسیر باید در بازی فردا شاگردان رسول خطیبی می توانند از سد خیبری ها عبور کرده و دست پر خرم آباد را ترک کنند تا با کسب سه امتیاز این بازی نیم نگاهی هم به بالای جدول داشته باشند.

بازی رفت این دو تیم در فصل جاری لیگ یک نیز در تبریز با تساوی پر گل ۳ بر ۳ پایان یافته است.

ماشین سازی خیبر

قضاوت بازی این تیم بر عهده “رضا قاسمی‌زنگنه” گذاشته شده است که رحیم حاجیلو و رضا درویشی وی را به عنوان کمک‌داور اول و دوم همراهی می‌کنند. داود مهرابی نیز داور چهارم و ناظر داوری حبیب‌الله شیرازی است.

رضا قاسمی‌زنگنه فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۱ با اخذ داوری درجه ۳ آغاز کرد. وی سال ۱۳۸۹ درجه ملی گرفت و تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد رشته نفت به پایان رسانده است.

از آن‌جا که در صورت تغییر رای کمیته استیناف در خصوص بازی خیبر و آلومینیوم هرمزگان تیم لرستانی تا میانه‌های جدول بالا خواهد آمد، پیروزی برابر ماشین‌سازی می‌تواند امید به حضور در جمع بالانشینان جدول را در خیبری ها زنده نماید.

ماشین سازی خیبر

اکنون خیبری‌ها “شهاب دارای” مهاجم جوان و آماده بهزیستی خرم‌آباد را همراه با “مجید هوتن” بازیکن سابق تیم‌های نساجی قائمشهر، صبا قم، استیل‌آذین و امید پرسپولیس تهران به جمع خود اضافه کرده‌اند. البته هوتن نیم‌فصل اول بدون تیم بوده و باید دید تا چه حد قادر خواهد بود انتظاراتی که از او می‌رود را برآورده نماید.

اصلی ترین مشکل خیبر در این بازی عدم ضور “علی صدرا” هافبک خوش‌فکر این تیم در میانه میدان است که به دلیل مصدومیت، قادر نخواهد بود سبزپوشان خرم‌آبادی را همراهی کند.

در آن سوی میدان نیز سبزقبایان خوشبختانه هیچ محروم و مصدومی برای بازی فردا ندارند و شاگردان رسولی خطیبی تماما عزم خود را جزم کردند تا در ان بازی پیروز شوند.

تیم خیبر خرم آباد

خیبر

تیم ماشین سازی تبریز

ماشین سازی

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :