شهردار تبریز گفت: قوانین مرتبط با سرمایه گذاری و فعالیت‌های اقتصادی در کشور باید پایدار باشد؛ زیرا وجود قوانین پایدار در میزان و سرعت توسعه کشور نقش اساسی دارد.

به گزارش تبریزمن،  “صادق نجفی” در مراسم بهره برداری از سیستم تبدیل زباله تر به مواد ارزشمند اظهار کرد: کلان‌شهر تبریز با جمعیت دو میلون نفری روزانه نزدیک به ۱۰۰۰ تن زباله تولید می‌کند که باید شیوه های تفکیک، جمع آوری و نحوه انتقال و تبدیل این حجم پسماند تغییر یابد.

وی با اشاره به اینکه از نظر منطقی عدم دفن یک هزار تن پسماند قابل قبول نیست، بیان کرد: حرکت‌هایی که شهرداری با پیگیری شورای اسلامی شهر شروع کرده است، حرکت‌های خوبی است و امیدوارم اولین کارخانه تبدیل زباله به انرژی در تبریز تا سه الی چهار ماه آینده شکل بگیرد.

وی با اشاره به اینکه کارخانه تولید برق و انرژی از پسماند تاکنون در کشور وجود نداشته است، عنوان کرد: در راه اندازی این کارخانه تمامی دستگاه‌ها مربوطه شهرداری را همراهی می‌کنند، اما به دلیل تغییراتی که وزارت نیرو در تعرفه‌های خرید انرژی انجام داد، سال گذشته در این خصوص به مشکل خوردیم. باید قوانین پایدار باشد و این قوانین پایدار در توسعه کشور نقش دارد؛ زیرا سرمایه گذار در سایه وجود قوانین پایدار اقتصادی حاضر به سرمایه گذاری خواهد بود.

شهردار تبریز با اشاره به اینکه آموزش شهروندان از کارهای اساسی و مهم سازمان مدیریت پسماند و شهرداری است، اظهار کرد: تبریز برای اولین بار در بین شهرهای کشور به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی انتخاب شده است که باید از این فرصت نهایت استفاده را نموده و از آن پاسداری کنیم.

نجفی با اشاره به اینکه شیوه جمع آوری پسماند باید مدرن باشد، گفت: ماشین آلات جمع آوری پسماند در تبریز دو برابر شده و ضروری است تمام مراحل جمع آوری پسماند در شهر مکانیزه شود.

وی با تاکید بر اهمیت سیستم تبدیل زباله تر به مواد ارزشمند در هتل ها، مجتمع های بزرگ و مجموعه هایی نظیر مجتمع پتروشیمی تبریز، گفت: ۳۰ درصد پسماندهای شهر در مجتمع‌ها و واحد های اقامتی اتفاق می‌افتد که اگر این‌ها مجموعه‌ها ساماندهی شود در میزان پسماندهای جمع آوری شده شاهد کاهش محسوس خواهیم بود و در نتیجه این امر صرفه جویی در هزینه اتفاق خواهد شد.

مراسم آغاز بهره برداری از سیستم تبدیل زباله تر به مواد ارزشمند با حضور صادق نجفی شهردار تبریز، شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر، سعید حاجی زاده رئیس کمیسیون فرهنگی و اسماعیل چمنی رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر تبریز و جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :