هفته ششم رقابت های دسته اول لیگ آزادگان عصر چهارشنبه همزمان با هفته ششم دیدارهای لیگ برتر و با تغییر زمان دو دیدار آنهم در آستانه شروع بازی ها توسط فدراسیون فوتبال به پایان رسید.

به گزارش تبریزمن، هفته ششم رقابت های دسته اول لیگ آزادگان عصر چهارشنبه همزمان با هفته ششم دیدارهای لیگ برتر و با تغییر زمان دو دیدار آنهم در آستانه شروع بازی ها توسط فدراسیون فوتبال به پایان رسید. تغییرات دقیقه نودی زمان برگزاری بازی ها طی ۶ هفته ایی که از بازی ها سپری می شود چندین مرتبه تکرار شده است. تا جاییکه هفته قبل تیم نفت مسجد سلیمان به دلیل همین بی برنامگی بدون انجام بازی با پاس همدان را ترک کرد. امیدواریم مسئولان سازمان لیگ به برنامه ایی که از قبل ابلاغ می کنند پایبند بوده و یکی – دو ساعت مانده به شروع بازی ها ، زمان بازی ها را تغییر ندهند.

نفت مسجد سلیمان که در ۵ هفته گذشته نه گلی زده بود و نه بردی داشت بالاخره پس از ۵ هفته اولین برد خود را در مصاف با مس کرمان و با زدن یک گل جشن گرفت. تیم های نفت آبادان و مس رفسنجان در دیدار مستقیم به تساوی بدون گل رسیدند تا پنجمن تساوی در ۶ بازی در کارنامه آنها ثبت شود. فجرسپاسی قاطع ترین برد هفته را برابر داماش رقم زد. ماشین سازی در تبریز با تیم خونه با خونه به تساوی ۲-۲ دست یافت تا سریال تساوی های خانگی اش ادامه پیدا کند و تیم پیکان ؛ صدرنشین بلامنازع لیگ در دیدار با همشهری اش پارسه ۰-۱ برنده شد تا در پایان هفته ششم بازهم بهترین باشد. با هم بهترین های هفته ششم را مرور می کنیم.

مربی و تیم هفته : علی اصغر کلانتری و فجرسپاسی

علی اصغر کلانتری ؛ یکی از مربیان پرتلاش در لیگ دسته اول علی اصغر کلانتری ؛ مربی تیم فجرسپاسی است. این مربی در حالیکه دروازه تیمش در همان دقیقه یک بازی توسط داماش روی پاشنه چرخید ولی با اینحال در طول ۹۰ دقیقه به نحوی تیمش را هدایت کرد که فجرسپاسی ضمن ارایه بازی روان و تهاجمی ، قاطع ترین برد هفته را به نام خود ثبت کند.

بازیکن و گلزن هفته : امین قاسمی نژاد (ماشین سازی)

امین قاسمی نژاد با بازی خوب و روان ، دوندگی و حضور در نقاط مختلف زمین یکی از مهره های تاثیر گذار ماشین سازی مقابل خونه به خونه بابل بود. قاسمی نژاد با ۲ گلی که در به تور دروازه تیم میثاقیان دوخت باعث شد تا تیم نادر که تا آستانه باخت خانگی پیش رفته بود سومین تساوی خانگی اش را ثبت کرده و با یک امتیاز این دیدار همچنان در رده سوم جدول باقی بماند.

بازی هفته : فجرسپاسی – داماش

دیدار تیم های فجرسپاسی و داماش از همان شروع مسابقه با گل عجین شد تا تماشاگران شیرازی شاهد یک بازی زیبا و پرگل باشند. دیداری که ۴ گل داشت و چند گل هم به دلیل بی دقتی بازیکنان در زدن ضربات پایانی به ثمر نرسید ولی با اینحال دو تیم بازی زیبایی را به نمایش گذاشتند.
سوژه هفته : اولین گل و برد نفت مسجد سلیمان پس از ۴۴۴ دقیقه
تیم نفت مسجد سلیمان تنها تیم بین ۲۰ تیم حاضر در دقابت های لیگ بود که تا پایان هفته پنجم نه گل زده بود و نه بردی داشت. این تیم در دیدار با نارنجی پوشان کرمان توسط فرشید علیزاده طلسم شکنی کردند و بالاخره پس از ۴۴۴ دقیقه (بدون احتساب دیدار برگزار نشده با پاس) اولین گل شان در فصل جاری را به ثمر رساندند. تک گلی که باعث ثبت اولین پیروزی نفت شد. این تیم فصل قبل در لیگ برتر بازی می کرد و انتظار می رفت همانند پیکان ؛ دیگر تیم سقوط کرده از لیگ برتر یکی از مدعیان مقتدر و جدی صعود باشد.

بهترین خط حمله : ماشین سازی تبریز

دیدار تیم های ماشین سازی برابر خونه به خونه ۲-۲ شد و تعداد گل های این تیم تبریزی در لیگ به عدد ۱۱ رسید تا در صدر گلزن ترین تیم ها جای بگیرد.

بهترین خط دفاع : پیکان

تیم پیکان در دیدار با پارسه هم دروازه خود را بسته نگه داشت تا همچنان بدون گل خورده صاحب بهترین خط دفاعی لیگ تا پایان هفته ششم بتشد.

بیشترین برد : پیکان

پیکان ؛ صدرنشین کنونی لیگ با پیروزی ۰-۱ برابر پارسه تعداد بردهایش را به عدد ۵ رساند تا همچنان رکورد بیشترین برد را در اختیار داشته باشد.
کمترین باخت : پیکان ، فجر سپاسی ، ماشین سازی ، نفت آبادان
تیم های فجر ، پیکان ، فجرسپاسی ، ماشین سازی و نفت آبادان رکورد شکست ناپذیری شان را در در هفته ششم حفظ کردند تا مربع تیم های بدون باخت را تشکیل دهند. آلومینیوم اراک که تا پایان هفته پنجم در جمع تیم های بدون باخت بود در این هفته با شکست برابر گل گهر از جمع تیم های بدون باخت جدا شد.

ضعیف ترین خط دفاع : پارسه تهران

تیم پارسه تهران که به دلیل نتایج ضعیف فرشاد پیوس را برکنار کرده در دیدار با پیکان دروازه اش باز شد تا با ۱۱ گل خورده ضعیف ترین خط دفاعی لیگ را داشته باشد.

ضعیف ترین خط حمله : نفت مسجد سلیمان

تیم نفت مسجد سلیمان در هفته ششم با زدن یک گل به جمع ۱۹ تیمی پیوست که گلزنی کرده بودند ولی با اینحا نفتی با یک گل زده همچنان ضعیف ترین خط حمله لیگ را دارند.

کمترین برد : مس رفسنجان ، پاس و پارسه

کمترین برد بین تیم های حاضر را سه تیم مس رفسنجان ، پاس و پارسه دارند. مثلثی که بدون برد در قعر جدول قرار دارند.

بیشترین تساوی : نفت آبادان و مس رفسنجان

تیم های نفت و مس با ۵ تساوی در ۶ بازی رکورد دار تساوی های لیگ دسته اول هستند. ماشین سازی و آلومینیوم اراک هم با ۴ تساوی پشت سر دو تیم قرار دارند.

بیشترین باخت : داماش

فجرسپاسی با شکست دادن داماش باعث شد تا این تیم شمالی با ۴ باخت در ۶ مسابقه ، بیشترین باخت را داشته باشد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :