پس از سال ها انتظار، تیم محبوب و قدیمی فوتبال آذربایجان راهی رقابت های لیگ برتر شد اما افسوس که ادامه این حضور در حال حاضر به شدت مورد تهدید واقع شده و احتمالا ماشین سازی نیامده لیگ برتر را ترک خواهد کرد.

تبریزمن، سرویس ورزشی: فصل پیش در همین بازه زمانی هواداران فوتبال آذربایجان با انگیزه و امیدهای فراوان پی گیر نتایج یکی از محبوب ترین تیم های خود، ماشین سازی بودند تا پس از سال های دوری از سطح اول فوتبال کشور، بتوانند سومین نماینده خود را در کنار تیم های قدرتمند تراکتورسازی و گسترش فولاد راهی مسابقات لیگ برتر کنند.

با این حال خریدهای پرسروصدا و صرف بودجه های چند میلیاردی به صورت عجولانه و توجه به اسامی تا بدینجا نتیجه ای کاملا برعکس داشته است. مدیریت باشگاه بدون توجه به عواقب و پیامدهای اقدامات خود و بدون تشکیل جلسات هیئت مدیره باشگاه اقدام به انجام تصمیمات خود کرده و در نهایت نیز تیم را در بدترین شرایط ممکن قرار داده است.

بودجه تیم فوتبال ماشین سازی با عدم تیم‌داری مجموعه شهرداری در چندین رشته مدال آور و یا کاهش بودجه سایر رشته ها و تیم ها تامین شد، اما آیا نتایج این تیم تا به امروز در شان فوتبال تبریز و آذربایجان بوده و ارزش آن را داشته است که چندین و چند ورزشکار بومی و با پتانسیل در رشته های مختلف از مسابقات خود دور مانده و یا به دلیل نبود بودجه در روند پیشرفت و مدال آوری خود دچار مشکل شوند؟

سبزقبایان محبوب فوتبال آذربایجان در حال حاضر با کسب تنها ۱۶ امتیاز از ۲۵ بازی، یکه و تنها در قعر جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور جای دارند و به تنهایی هر چه رکورد منفی وجود دارد را به نام خود ثبت کرده اند، از جمله کمترین برد، بیشترین باخت، بیشترین گل خورده و بدترین تفاضل گل!

bf-34

رسول خطیبی که در ابتدای فصل به عنوان سرمربی ماشین سازی آغاز به کار کرد، توانست در هفته اول مقابل فولاد خوزستان به پیروزی رسیده و هواداران را حسابی به ادامه فصل امیدوار کند. اما این روز های خوب بسیار کم دوام بودند، به طوری که ماشین سازی از هفته هشتم راهی قعر جدول شد و تا امروز که بازی های هفته بیست و پنجم به اتمام رسیده است، این روند قعر نشینی ادامه دارد، یعنی ریشه دارترین تیم فوتبال شمالغرب کشور در اولین فصل حضور خود در رقابت های لیگ برتر پس از دو دهه غیبت، ۱۸ هفته پیاپی در قعر جدول حضور داشته است!

با این نتایج بدست آمده به نظر می رسد عدم حضور این تیم در سطح اول فوتبال کشور، از حضورش به صرفه تر می بود! هم شاهد تیم‌داری تبریز و آذربایجان در چندین رشته با ورزشکاران بومی و رشد و پیشرفت آن ها بودیم، هم آبروی فوتبال آذربایجان در کشور بیش از این که هست حفظ می شد و هم بازیکنان فوتبال بومی می توانستند در لیگ آزادگان خودنمایی و رشد بیشتری نسبت به الان داشته باشند.

هم اکنون شاگردان فرهاد کاظمی ۱۶ امتیازی هستند و در هفته گذشته نیز مقابل پیکان مغلوب شده اند. سبزپوشان برای اینکه بتوانند به حضور خود در لیگ برتر ادامه دهند باید با تمام قوا به مصاف رقیبان خود بروند تا بتوانند فاصه ۶ امتیازی تا حریم سقوط را جبران کنند؛ اتفاقاتی که رقم خوردن آنها با توجه به در پیش بودن دو بازی سخت مقابل ذوب آهن و پرسپولیس به هیچ وجه کار ساده ای نیست. باید منتظر ماند و دید که این فصل کابوس وار برای ماشین سازان چگونه به اتمام خواهد رسید…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :