رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراغه با اشاره به حمله پلنگ به روستای قرطاول این شهرستان در عصر روز گذشته و زخمی شدن سه نفر از اهالی این شهرستان گفت: این پلنگ گرسنه و سرگردان از ساعت ۱۷:۳۰ تا ساعت ۲۰ روز گذشته در این روستا گرفتار شد اما نبود اسلحه بیهوشی این جانور کمیاب را در دامنه های جنوبی سهند سرگردان کرد.

به گزارش تبریزمن، عباس کاردان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه وضعیت جسمانی سه فرد مجروح مساعد است، گفت: ماموران اداره کل حفاظت محیط زیست و اسلحه های بیهوشی در ساعت ۲۲ به این روستا رسیدند و در پی این تاخیر پلنگ متواری شد.

وی افزود: ۱۰ نفر از ماموران محیط زیست این شهرستان با ۲ قبضه سلاح بیهوش کننده در جستجوی پلنگ متواری شده در دامنه جنوبی سهند هستند.

وی گفت: هنوز از سالم بودن این گونه نادر جانوری و نژاد آن اطلاعی در دست نیست و این جانور کمیاب در صورت به دام افتادن به زیستگاه اصلی اش بازگردانده می شود.

وی با اشاره به اینکه این پلنگ از زیستگاهش دور شده و در ۴۰ سال اخیر در این منطقه رویت نشده بود، افزود: پلنگ یکی از پستانداران کمیاب در کشور است که از سوی سازمان حفاظت محیط زیست حفاظت می شود.

روستای قرطاول با حدود ۵۰۹ خانوار در ۲۵ کیلومتر شمال شرق مراغه و جنوب دامنه کوه سهند قرار گرفته است.

شهرستان مراغه با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :