اگر از علاقه‌مندان مایکروسافت هستید، احتمالاً از ابزار پورت اپلیکیشن اندروید یا Project Astoria این شرکت باخبر هستید. پس از مدت‌ها سکوت و بی‌خبری کامل از سرنوشت پروژه مذکور، شرکت مایکروسافت با خرید مجموعه Xamarin رسماُ اعلام کرد پروژه آستوریا متوقف شده است.

به گزارش تبریزمن، بعد از مدت‌ها سکوت و انتظار در رابطه با سرنوشت Project Astoria (پروژه آستوریا)، شرکت مایکروسافت این پروژه را با خرید Xamarin به طور کامل لغو کرده است. احتمالاً یادتان رفته باشد که پروژه آستوریا به چه منظوری شکل گرفت، آستوریا برنامه‌ای بود که با هدف پورت آسان اپلیکیشن‌های پلتفرم اندروید به ویندوز ۱۰ ایجاد شد.

اما به دلایلی شروع رسمی پروژه آستوریا با تاخیر ناگهانی مواجه  و به فراموشی سپرده شد. روز گذشته وبلاگ ویندوز با انتشار بیانیه رسمی اعلام کرد که با خرید Xamarin از سوی مایکروسافت، توسعه‌دهندگان می‌توانند به سادگی و با استفاده از مجموعه ابزارهای ارائه شده و سی شارپ؛ بخش بزرگی از کدهای موجود را به پلتفرم ویندوز ۱۰ منتقل کنند.

مایکروسافت همچنین روش پورت اپلیکیشن‌های اندروید و iOS را تغییر داده است. این شرکت قبلاً به اصطلاح از دو «پل» متفاوت برای پورت اپلیکیشن‌های هرکدام از این پلتفرم‌ها استفاده می‌کرد، که با بازخورد خوبی از سوی سازندگان اپلیکیشن روبرو نشد.

کوین گالو از اعضای ارشد مایکروسافت در رابطه با این تغییر می‌گوید:

ما این بازخورد را به صورت دقیق بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم تا تمام تمرکز خود را بر رویWindows Bridge برای پلتفرم iOS قرار دهیم و آن را به یک Bridge واحد برای پورت کدهای نرم‌افزاری به تمام محصولات ویندوز ۱۰، شامل اکس‌باکس و PC، تبدیل کنیم.

با تغییر رویکرد مایکروسافت نسبت به پورت اپلیکیشن‌های پلتفرم اندروید و iOS، به احتمال زیاد می‌توانیم انتظار عرضه اپلیکیشن‌های بیشتری از این دو پلتفرم به پلتفرم ویندوز ۱۰ باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :